Živé výsledky
  • ARS
    ARS
    SLA
    SLA
  • WRO
    WRO
    RAK
    RAK
  • BOH
    BOH
    HRA
    HRA
  • DCU
    DCU
    NSH
    NSH
  • MTL
    MTL
    NER
    NER
  • NYR
    NYR
    ORL
    ORL
  • PHI
    PHI
    ATL
    ATL
  • Van
    Van
    LAF
    LAF
  • MIA
    MIA
    CLB
    CLB
  • STL
    STL
    RSL
    RSL
  • MIN
    MIN
    DIE
    DIE
  • SKC
    SKC
    HOU
    HOU
  • CHI
    CHI
    CLT
    CLT
  • CIN
    CIN
    SJE
    SJE
  • COL
    COL
    AUS
    AUS
  • LAG
    LAG
    DAL
    DAL
  • POR
    POR
    SEA
    SEA
  • Uni
    Uni
    KAR
    KAR
  • HAV
    HAV
    Zlí
    Zlí
  • QIN
    QIN
    QIN
    QIN

Je to definitivní! Firma RedBird převezme AC Milán, americká společnost má s klubem velké plány!

Je to definitivní! Firma RedBird převezme AC Milán, americká společnost má s klubem velké plány!
Zdroj: Pixabay

Společnost RedBird Capital Partners v nedávném čase oficiálně oznámila, že definitivně převezme italského mistra AC Milán. Podle posledních informací má americká firma s milánským AC velké plány – tím hlavním však je udělat z AC opět světového giganta.

Společnosti RedBird Capital Partners a Elliott Advisors UK Limited konečně uzavřely obchod o převzetí milánského velkoklubu.

Přechod na nové vlastnictví má proběhnout v letních měsících, nejpozději však v září letošního roku.

Noví majitelé za klub zaplatili 1,2 miliardy eur, což v přepočtu na české koruny dělá zhruba 32 miliard. Elliott si v týmu každopádně podrží menšinový finanční podíl a místa v představenstvu, čímž hodlá upevnit partnerství mezi ním a společností RedBird.

AC Milán tak bude moci pokračovat v novém projektu, jehož cíl je jednoznačný – Rossoneri se v příštích letech mají opět stát světovým gigantem.

RedBird navíc má s fotbalem velké zkušenosti a jejich odbornost co do managementu a fungování klubu sahá do velkých výšin. Tato investiční firma chce navíc z AC udělat vskutku silnou marketingovou značku, podobně jako baseballový tým New York Yankees.

Nutno podotknout, RedBird vlastní také francouzský tým Toulouse a má podíl ve společnosti Fenway, která vlastní Liverpool a baseballový Boston Red Sox. 

„Je nám ctí být součástí slavné historie AC Milán a jsme nadšeni, že budeme hrát hlavní roli v další kapitole klubu, protože se vrací na své právoplatné místo na samém vrcholu italského, evropského a světového fotbalu. Chci poděkovat Gordonu Singerovi a celému týmu Elliott za ohromnou práci, kterou odvedli při přestavbě klubu za poslední čtyři roky.“ řekl v rozhovoru pro klubový web zakladatel společnosti Gerry Cardinale.

Noví majitelé chtějí klubu poskytnout i nemalé množství finančních prostředků na letní přestupy. AC Milán totiž chce uspět i v Lize mistrů dá se říci, že hned na několika postech Rossoneri takzvaně tlačí bota.

V letním přestupovém okénku by tak AC podle posledních spekulací mělo mít k dispozici zhruba 300 milionů eur! A na seznamu potencionálních posil se objevují taková jména, jakými jsou Raheem Sterling, Joao Félix, Maxence Caqueret nebo Christopher Nkunku.

Zdroj: AC Milán

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Fanoušci Slavie začínají odepisovat Holeše. Musí hrát N’Guessan, zlobí se

Fanoušci Slavie začínají odepisovat Holeše. Musí hrát N’Guessan, zlobí se

Nejlepší budoucí brankář světa? Tribuny Spurs Kinského milují, de Zerbi ale odhalil jeho slabinu

Nejlepší budoucí brankář světa? Tribuny Spurs Kinského milují, de Zerbi ale odhalil jeho slabinu