Spojte se s námi


Fotbal

Je slepý? Nesoudný Erik ten Hag čelí kritice. Manchester United byl v městském derby o parník horší, ale s jedinou střelou na bránu prý nebyl daleko od výhry

Manchester United za sebou má nelehkou neděli. Představil se totiž na půdě městského rivala a s výjimkou nádherné trefy v zápase nepředvedl vůbec nic. Trenér Erik ten Hag to ovšem vidí jinak, za což čelí zasloužené kritice.

Publikováno

dne

Manchester United za sebou má nelehkou neděli. Představil se totiž na půdě městského rivala a s výjimkou nádherné trefy v zápase nepředvedl vůbec nic. Trenér Erik ten Hag to ovšem vidí jinak, za což čelí zasloužené kritice.

Sice to v posledních týdnech vypadalo, že Manchester United začíná být na vzestupu, alespoň výsledkově, z posledních tří soutěžních duelů si však svěřenci Erika ten Haga odnesli dvě porážky. Ta domácí s Fulhamem zřejmě bolí více, ta druhá byla na půdě městského rivala, což je ospravedlnitelné.

Prohrát s Manchesterem City, obzvláště na Etihad Stadium, není ostuda, třebaže se jedná o městské derby. Pep Guardiola udělal ze svého týmu skvěle namazaný stroj, který dominuje Anglii a je zřejmě nejlepším týmem planety.

Navíc při pohledu na statistiky je evidentní, že v Manchesteru jsou právě Citizes od léta 2013, kdy Red Devils opustil Sir Alex Ferguson, jasně lepším týmem. Ve všech ohledech s výjimkou utracených peněz za přestupy.

Nicméně nedělní derby nezačal Machester United zle. Už v osmé minutě jej poslal parádní ránou do vedení Marcus Rashford. Jenže to bylo víceméně vše, co svěřenci nizozemského kouče v zápase předvedli.

Manchester United blízko výhře? Ani náhodou

Od úvodního hvizdu bylo zřejmé, kdo bude tahat za delší konec provazu. Brzy inkasované brance navzdory. Citizens byli lepší, nicméně musíme uznat, že Manchester United v hlubokém bloku dlouho tlaku soupeře odolával. Do šancí se však tým Pepa Guardioly přesto dostával, jen je neproměňoval.

Po první půli byla statistika xG, tedy očekávaných gólů, jasně na straně Citizens (2.70 ku 0.19). Stejně tak držení míče (74 ku 26 %), počet střel (18 ku 2) i střel na bránu (3 ku 1). Jen v prvním dějství zahrával Machester City hned 12 rohů, jeho soupeř pouze 2, navíc měl o téměř 250 přihrávek více.

Tlak ze strany Guardiolova týmu musel jednou přinést kýžený efekt. To se stalo v 59. minutě, kdy na 1:1 srovnal Phil Foden. Stejný hráč poslal v 80. minutě svůj celek do vedení. V nastaveném čase pak na konečných 3:1 završil skóre Erling Haaland.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už Manchester United ani jednou neohrozil bránu soupeře. Citizens je mačkali ještě o něco více. Dokonce měli více střel než jaké měl Manchester United procento držení míče. Absolutní dominance se projevila ve všech aspektech.

Nesoudný Erik ten Hag pod palbou kritiky

Navzdory všem zmíněným informacím měl Erik ten Hag poměrně zajímavý pohled na to, jak zápas vypadal. „Skvěle jsme bránili, když jsme nedrželi míč. Byli jsme blízko výhře, nebo minimálně remíze,“ cituje jeho vyjádření Fabrizio Romano.

„Celkově to byl z naší strany dobrý výsledek. Hráči nechali na hřišti všechno,“ dodal nizozemský kouč, který si mimo jiné hodně stěžoval na jeden souboj, po němž Marcus Rashford zbytečně spadl místo toho, aby svedl souboj s Kylem Walkerem a případně šel do zajímavé útočné akce.

Fanoušci pochopitelně trenérovi hodně podobná vyjádření vyčítají. Stejně tak jeho kroky. Například střídání právě Rashforda v 75. minutě, místo kterého poslal místo na hřiště kritizovaného Antonyho.

Zdroj: Fabrizio Romano, Twitter, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.