Spojte se s námi


Fotbal

Je potřeba týmy ze Superligy transparentně potrestat? Křivdit majitelům, nebo celému klubu?

12 revolucionářů se rozhodlo postavit mocné organizaci UEFA. Ukázalo se však, že moc mají v rukou spíše fanoušci než světová organizace a hlavně kvůli nim je nyní celý projekt v troskách. Jak jeho aktéry potrestat a měl by pykat celý klub?

Publikováno

dne

12 revolucionářů se rozhodlo postavit mocné organizaci UEFA. Ukázalo se však, že moc mají v rukou spíše fanoušci než světová organizace a hlavně kvůli nim je nyní celý projekt v troskách. Jak jeho aktéry potrestat a měl by pykat celý klub?

zdroj: UEFA

Revoluce proběhla neúspěšně pro revolucionáře, pro fotbal naopak. Nejen, že se nakonec neuskutečnila, ale dokonce vyvinula tlak na UEFA, která ho na sobě po dlouhá léta nepocítila a nakonec není až tak nedotknutelná, jak si mnozí mysleli.

Najednou tak z rukávu vytáhla nové finance pro podporu klubů a snaží se ujistit, že má fotbalové fanoušky stále na své straně. Právě faktor podpory od fanoušků byl jedním z rozhodujících při strmém pádu Superligy.

Všech šest týmů Premier League soutěž opustilo a na stůl přichází nová otázka. Jak tyto kluby za takovou myšlenku ohrožující existenci fotbalu takového, jak ho známe a milujeme, potrestat?

Možnost A – potrestat pouze majitele

Koneckonců do tohoto nově vzniklého projektu se nezapojovali hráči, trenéři, ani ředitelé klubů. Za účast jsou zodpovědní jen a pouze majitelé. Je tedy potřeba za jejich kolaps trestat celý tým i fanoušky například odebráním bodů v soutěži?

Možné je tak potrestání pouze majitelů. O jejich místo sice aktuálně usilují fanoušci, samotné organizace a ligy však takto vysoko s největší pravděpodobností zajít nemohou.

Došlo by tak tedy pravděpodobně pouze k individuálnímu finančnímu odškodnění. Otázkou však je, jak velké by muselo být, aby život miliardářů nějak ovlivnilo.

Možnost B – potrestat celý klub

Další variantou je potrestat jako výhružku potencionálním dalším rebelům celý tým plný nezapojených lidí, kteří s projektem mají pramálo společného. Vyřazení ze soutěží není možné zejména kvůli televizním právům, která jsou za sezónu předem placená.

Ve hře je však odebrání bodů z ligových soutěží. Přestože jde o přísný trest, týmy účastnící se Superligy porušily jedno z pravidel Premier League – L9, které zakazuje týmu vstoupit do nové soutěže bez plné podpory celého vedení.

Navíc například odlišný anglický klub Bolton Wanderers byl za pozdní zaplacení výplat hráčům, což vyústilo v odklad neodehraného utkání, postižen až dvanáctibodovým odečtem, který drasticky ovlivnil historii celého klubu. A překvapivě i za tuto situaci mohli hlavně majitelé klubu.

Jedno je ovšem jisté, kluby musí být potrestány, aby bylo jasně dáno najevo, že se další takovéto radikální pokusy o revoluci ve fotbalovém světě nesmí dít podobně, jak tomu bylo nyní.

Jak byste účastníky Superligy potrestali vy?

Použité zdroje: SkySports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.