Spojte se s námi


Fotbal

Je nejmladší hráč v historii Liverpoolu a měl být nový Sterling, teď však Sinclair prodává kuřata

Fotbalová kariéra je vrtkavá a pokud k velkému talentu nepřidáte i dřínu a píli, rychle vás to smete. O tom by mohl vyprávět Jerome Sinclair, nejmladší debutant v historii Liverpoolu.

Publikováno

dne

Fotbalová kariéra je vrtkavá a pokud k velkému talentu nepřidáte i dřínu a píli, rychle vás to smete. O tom by mohl vyprávět Jerome Sinclair, nejmladší debutant v historii Liverpoolu.

Sinclair byl tak velký talent, že Liverpool za něj v jeho 14 letech zaplatil West Bromu 200 000 liber. Když oslavil 16 narozeniny, ihned nakoukl do A-týmu.

„Všechno se to seběhlo tak rychle. První trénink s áčkem byl můj nejlepší v životě. Všechno, do čeho jsem kopl, skončilo v bráně. Byl jsem tak šťastný. Trenér Brendan Rodgers si mě zavolal a řekl mi, že se mu vážně líbím a budu tu častěji,“ vypráví svůj životní příběh Sinclair deníku The Sun.

„Poté na hotelu jsem zjistil, že jsem na lavičce proti West Bromu. Většina kluků, se kterými jsem hrál, dělali podavače míčů. Nikdy nezapomenu na moment, kdy Rodgers řekl: ‚Jdeš hrát‘. V 16 letech jsem neměl žádný strach,“ vzpomíná Sinclair.

V 16 letech a šesti dnech se tak stal nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za Liverpool a byl považován za nového Raheema Sterlinga. Po debutu v EFL Cupu Sinclair nadále střílel za mládežnické kategorie Reds, do áčka už se ale neprosadil.

Smažená kuřata

Za první tým nastoupil jen do 5 zápasů a odešel na hostování. Jediný gól za Liverpool vstřelil pod Jürgenem Kloppem v sezóně 2015-16 v FA Cupu proti Exeteru. Následně odešel na hostování do Wiganu, v roce 2016 přestoupil do Watfordu.

Tam nastoupil ale jen do 12 zápasů a více času trávil na hostováních – ve Wiganu, Birminghamu, Sunderlandu, Oxfordu, VVV-Venlo či CSKA Sofia.

Jenže po posledním angažmá se Sinclair rozhodl s fotbalem skončit. „Jsem vůbec nejmladším hráčem Liverpoolu, ale po 10 letech vlastním obchod se smaženými kuřaty v Birminghamu poté, co mě poslední klub vyhodil,“ vypráví Sinclair.

V červnu loňského roku koupil franšízovou pobočku fast foodového řetězce Morley’s, která prodává smažená kuřata, hranolky, hamburgery a další.

Zdroj: The Sun, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.