Je Manchester United na prodej? Na Britských ostrovech pokračuje bojkot majitelů

Je Manchester United na prodej? Do médií pronikla informace, že jsou majitelé ochotni prodat věhlasný anglický klub. Na Britských ostrovech totiž pokračuje ostrý bojkot majitelů ze strany fanoušků.

Zdroj: Pixabay

Před Old Trafford se shromáždili zpívající fanoušci a dali jasně najevo, že si přejí odchod amerických majitelů.

Rodina Glazerových koupila Manchester United v roce 2005 za 790 milionů liber (cca 24 miliard Kč). Nyní by byli údajně ochotni klub prodat, ale s velkým ziskem. Cenovka za legendární klub by měla činit 4 miliardy liber (120 miliard Kč)!

Majitelé manchesterského klubu čelí velkému tlaku ze strany fanoušků již dlouhou dobu. Nyní ale tlak vystoupal přes únosnou hranici. Rozbušku mezi fanoušky a majiteli spustil fakt, že se pokusili klub dostat do tzv. evropské Superligy.

Fanoušci Rudých ďáblů během protestu proti Glazerovým před Old Trafford zpívali klubové chorály, ale také třeba zapálili americkou vlajku, což vyvolalo na sociálních sítích i značné napětí.

Americká rodina krom Manchesteru United vlastní také tým amerického fotbalu hrající v NFL (Tampa Bay Buccaneers).

Zdroje: Mirror, Twitter – UnitedXclusive

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?