Spojte se s námi


Hokej

Jaškin pod palbou kritiky! Přestup do Ruska velmi záporně okomentoval Hašek a do něj se obuli Rusové. Je to fašista a kašpar, zaznělo

Dmitrij Jaškin, kterému letos bylo 29 let je přesně ten typ hokejisty, který už několik let balancuje na hranici KHL a NHL. Zatímco v zámoří nikdy úplně nezazářil a na stálo se neuchytil. Často tak putoval mezi „A“ týmem a farmou, v Rusku je to úplně jiná píseň.

Publikováno

dne

Dmitrij Jaškin, kterému letos bylo 29 let je přesně ten typ hokejisty, který už několik let balancuje na hranici KHL a NHL. Zatímco v zámoří nikdy úplně nezazářil a na stálo se neuchytil. Často tak putoval mezi „A“ týmem a farmou, v Rusku je to úplně jiná píseň. Za Dynamo Moskva odehrál 2 kompletní sezony mezi lety 2019 a 2021.

V obou sezonách táhl celý tým svou produktivitou, V té první posbíral za 64 utkání 69 kanadských bodů. Další ročník o pouhý bod méně. To jsou famózní čísla.

Po dvou veleúspěných sezonách v KHL šel tak Jaškin opět zkusit štěstí za moře a opět to nestálo za moc. Trápilo ho zranění a ve 12 zápasech za Arizonu získal jediný bod.

A tak vlastně není divu, že ho to táhne zpět tam, kde zažil nejlepší roky. Jenže vzhledem k aktuální politické situaci je odchod do Ruska tak trochu společenská sebevražda.

Hráči z KHL spíše odchází, aktuálně tam mají podepsáno pouze 3 Češi. Dříve se toto číslo pohybovalo klidně kolem 20.

Jaškin měl možnost v NHL zůstat, ale musel by jít hodně dolů s penězi. I proto se rozhodl vrátit se do Ruska, kde by měl získat s bonusy až 35 milionů korun. Tento přestup okomentoval třeba Dominik Hašek: 

„Mrzí mě to moc. Práce českého občana v Rusku je podporou ruského režimu.“ „Neviním však toho kluka ani jeho agenta, ale vládu a český parlament, že doposud nepřijal zákon, který toto zakazuje,“ dodal bývalý gólman.

Hašek je znám svým tvrdým přístupem a ostrými názory vůči Rusku. Vyzýval například NHL, aby zastavila kontrakt všem ruským hokejistům. Z těchto důvodů není v Rusku úplně oblíbený a na jeho osobu se snáší tvrdá kritika. Např. že je obyčejný nacista, nebo že má otřes mozku.

Bez odezvy nezůstala reakce na Jaškinův přestup. „Co na to říct, Hašek je prostě mimo. Možná trpí následky covidu,“ citovala ruská státní agentura RIA Novosti bývalého hokejistu a sovětského reprezentanta Alexandra Koževnikova.

„Z nějakého důvodu náhle mění své životní postoje. Dřív se rád setkával s Rusy, hrál tady a vše bylo v pohodě. Teď se Hašek změnil. Je to malý fašista, nemocný člověk.“

Pro přestup do KHL a ještě ke všemu přímo do Moskvy není ideální okamžik. Na druhou stranu, pokud to lze někde chápat, tak právě u Jaškina, který tam zažil svá nejlepší léta a nelze se moc divit, že vrací.

Zdroj: Livesport, Aktuálně

Reklama

Hokej

Pittsburgh Penguins čeká velká čistka! Které hvězdy odejdou?

Velké množství týmů v NHL má zatím letos velký problém, co se týče platového stropu. Jedním z těchto týmů je i Pittsburgh Penguins, který sice letos prodloužil smlouvu dvěma legendám – Jevgenij Malkinovi a Krisi Letangovi…

Publikováno

dne

Velké množství týmů v NHL má zatím letos velký problém, co se týče platového stropu. Jedním z těchto týmů je i Pittsburgh Penguins, který sice letos prodloužil smlouvu dvěma legendám – Jevgenij Malkinovi a Krisi Letangovi, ale z tohoto důvodu se musí rozloučit s jinými velkými jmény.

Přesah Tučňáků v současné chvíli nad platovým stropem činí 1,5 milionu dolarů. Což není samozřejmě moc, v praxi jde třeba o smlouvu nějakého hráče ze třetí či čtvrté formace. Ale pokud by letos v Pittsburghu plánovali nějaké změny, tak zkrátka musí uvolnit více místa.

Více místa pod platovým stropem by se mohlo klubu hodit i do budoucna, pokud by chystal podat velkou smlouvu nějakému volnému hráči či chtěl prodloužit nějakou ze svých hvězd.

Na seznamu organizace z Pittsburghu se nachází čtyři jména, po kterých mohou ostatní týmy sáhnout. Řadí se sem Marcus Pettersson, Brian Dumoulin, Jason Zucker a Teddy Blueger.

Teddy Blueger – útočník pobírající plat 2,2 milionu s platností ještě jednu sezónu, odehrál loni 65 zápasů se ziskem 28 bodů. Nepatří k velmi žhavému zboží, ale spekuluje se, že by zájem mohla mít Arizona.

Jason Zucker, útočník, v posledních letech bodově nezáří. Za tři sezóny v NHL odehrál 94 zápasů, ve kterých nasbíral 47 bodů, přesto pobírá plat 5,5 milionu dolarů a také mu za rok končí smlouva. Také se často potýká se zraněním, tudíž se nejedná o tak žhavé zboží.

Zbývá nám dvojice obránce, kteří rozhodně mají co nabídnout. Najde se totiž hned několik týmů, kteří mají spoustu místa pod platovým stropem a zkušeného obránce by nutně potřebovali.

Brian Dumoulin je zkušený třicetiletý obránce, který u Tučňáků zastává i roli asistenta kapitána. Hraje levou rukou, což by mohla být ideální volba pro Buffalo, které by právě leváka chtělo doplnit do dvojice s Owenem Powerem, jedničkou loňského draftu. Dumoulin pobírá plat 4,1 milionu dolarů, ale zbývá mu pouze rok smlouvy.

Pokud by však Buffalo chtělo sáhnout po jiném obránci, kterého by získali na delší dobu, aby po roce nemuseli řešit prodloužení, tak se tu ještě naskýtá Marcus Pettersson. Podobný typ obránce jako Dumoulin, který také hraje levou. Jeho plat činí 4,025 milionu dolarů a smlouvu má platnou ještě na tři sezóny.

Kromě Buffala a Arizony můžeme k týmům, které oplývají velkým prostorem pod platovým stropem, zařadit Anaheim a Chicago. Už během pár dnů můžeme zjistit, kdo Pittsburghu pomůže uvolnit platové místo a získá některého z těchto hráčů.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Hokej

Lotyši psali dějiny, odnesl to český tým. Jak na trpkou porážku reaguje veřejnost?

Český hokej už zase létá v maléru, leč tento alespoň naštěstí zůstává mezi mantinely. Česká dvacítka má na juniorském šampionátu v Kanadě za sebou utkání, po kterém se nejčastěji v kuloárech sociálních sítí skloňuje slovo ostuda.

Publikováno

dne

Český hokej už zase létá v maléru, leč tento alespoň naštěstí zůstává mezi mantinely. Česká dvacítka má na juniorském šampionátu v Kanadě za sebou utkání, po kterém se nejčastěji v kuloárech sociálních sítí skloňuje slovo ostuda. O senzaci se postaral výběr Lotyšska, jenž zdolal české juniory 5:2.

Jediné, co může mladé reprezentanty částečně těšit je to, že se utkání hrálo až po půlnoci středoevropského času, zatímco většina diváků čerpala spánkem sílu na začátek nového pracovního týdne.

Přesto se na svěřence Radima Rulíka snesla obrovská vlna kritiky. Fanoušci jsou na jednu stranu zvyklí, že na světovou špičku v dnešní době český juniorský hokej nemá, rovněž ale počítá s tím, že ty největší outsidery pravidelně porážíme, bez nějakých velkých starostí.

Doufám že vypadneme ve čtvrtfinále, protože takhle odehrát zápas a totálně ho vypustit se jen tak nevidí, Ti kluci by měli mít čest reprezentovat a odmakat to tam vždycky na sto procent a je jedno, že mám jistý postup,” napsal fanoušek Dominik na Facebooku pod konečným výsledkem.

Fanoušek s přezdívkou Dar Den zase napsal: „Tak. A teď doufejte, že vám to daj všichni fanoušci pěkně sežrat, protože si to zasloužíte. Takhle odfláknout zápas na MS. I Záruba s Antošem se nebáli říct, že to byl naprosto trapnej výkon,” připomněl hodnocení komentátorů na ČT Sport.

Není divu, že se čeští fanoušci vyjadřují k noční blamáží jednoznačně negativně. Kritický byl i hlavní kouč Radim Rulík, který řekl, že ať se proti Američanům stane ve čtvrtfinále cokoliv, na tuhle porážku nikdy nezapomene.

Trochu s nadhledem, ale reálně to vzal další častý kritik českého hokeje, expert a autor podcastu Bomby k tyči Jakub Koreis: „Po Lotyšsku taky rozbor nebude, protože jsme nechtěli hodnotit jasný vítězství našich proti outsiderovi,” napsal na Twitteru bývalý útočník Komety nebo Sparty.

Český obránce Stanislav Svozil však v rozhovorech nabádal, že pokud se tým vrátí k výkonu s Finskem, mohl by být proti Američanům úspěšný. Ani s tímto názorem ale většina veřejnosti nesouhlasí.

Chlapi pokora vám chybí. A hlavně méně mluvit a více hrát. Jednoduše vyjeďte na led a makejte. Každopádně nemáme špatný tým, ale je to v nešťastnou dobu a chápu, že se nikdo nechce zranit před sezonou,” nastínil uživatel Michal pod příspěvkem ČT Sport.

Jedno je jasné. Česká dvacítka si zbytečnou porážkou s outsiderem zkomplikovala situaci. A to jak v případě nejtěžšího možného soupeře z druhé skupiny pro čtvrtfinále, tak v případě důvěry fanoušků v Česku.

Zdroj: MS Juniorů 2022, Facebook

Pokračovat ve čtení

Hokej

Rulíkova kritika v mediích je k ničemu. Hráči potřebují dostat sodu, jinak se český hokej nikam neposune

Kdo musel v pondělí ráno vstávat do práce a nechal si tak ujít závěrečné vystoupení české dvacítky v základní skupině juniorského šampionátu v Kanadě, dostal po probuzení velký šok. Svěřenci Radima Rulíka podlehli Lotyšsku, které původně nemělo na MS ani startovat.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Kdo musel v pondělí ráno vstávat do práce a nechal si tak ujít závěrečné vystoupení české dvacítky v základní skupině juniorského šampionátu v Kanadě, dostal po probuzení velký šok. Svěřenci Radima Rulíka podlehli Lotyšsku, které původně nemělo na MS ani startovat.

Velké ranní překvapení pro probouzející se. Pro fanoušky, kteří odložili na úkor juniorského hokeje svou večerku, zase doslova noční můra. Souboj s papírovým outsiderem z Lotyšska měl být pouhou formalitou. Obzvlášť po dobrém výkonu proti Finsku.

Pokud jsme však v pátek večer chrlili na mladé české hokejisty chválu, nezbývá nám nic jiného, než zase zvednout prst. Je pravda, že čtvrtfinále měl český tým jisté, přesto by měla být porážka s Lotyšskem nepřípustná. Navíc, připustíme-li fakt, že se soupeř dostal na šampionát jen na úkor vyřazeného Ruska.

Že došlo k podcenění soupeře, o tom netřeba vůbec diskutovat. V opačném případě by museli Lotyši předvést hokej jako z jiné planety. Protože ať už se náš mládežnický hokej nachází v jakékoliv krizi, tyhle porážky jsou nepřípustné. Hráči, kteří bojují o své kariéry v NHL, si nemohou dovolit takový zápas vypustit. Navíc v hokejem posvátné Kanadě, kde jsou na očích víc než jinde.

S hlavním koučem Radimem Rulíkem se nejspíš shodneme, když dáme stranou řeči o ztrátě sil: „Byl by alibismus říkat něco o únavě. V tomhle věku takoví hráči nemají s únavou problém, navíc ve třetí třetině byli dominantní. To bylo o hlavě. O motivaci a určité hrdosti, s kterou jsme nehráli,” má jasno kouč, kterého citoval hokej.cz.

Rulík rozhodně po utkání kritikou nešetřil: „My byli laxní, pomalí a nedůrazní. V podstatě jsme nehráli, z naší strany tam v podstatě nebyl tým po dvě třetiny. Nemohlo to vyústit v nic jiného,” uvědomuje si. Stejně tak řekl jeden holý fakt, že výkonem proti Lotyšsku český výběr zcela znehodnotil dosavadní výkon na turnaji, včetně zmíněného bojovného výkonu proti Finsku.

POMŮŽE KARTÁČ?

Slova hlavního kouče v mediálním prostoru potěší jen v tom, že se za nic neschovává. Řeči o mezinárodní ostudě bývají v mnoha případech přehnané, ale těžko po tomto utkání hledat jiný výraz. Kabina se po utkání zavřela, za zavřenými dveřmi probíhala grilovačka. Tedy doufejme, protože nic jiného by na místě teď ani nebylo.

Ideálně si vzpomenu na zázrak na ledě v podání mladých Američanů na olympiádě v Lake Placid z roku 1980. Tam se kouč s klukama nemazlil, bezprostředně po vypuštěném zápase zažili možná nejtvrdší tréninkový dril v jejich kariérách. Přesně to by teď potřebovali čeští mladíci, bez ohledu na to, jaký rok visí na hlavičce kalendáře.

Výsledek utkání tak nějak vysílá z Kanady do Česká signál: „Postup máme jistý, ser*me na to.” Tohle jim ale žádný z náročných českých fanoušků tolerovat nebude.

Teď čekají na české mladíky Američané. Za odměnu za svůj přesvědčený výkon vyfasovali toho nejtěžšího soupeře. po právu, nic jiného si nezaslouží. V podstatě jen postup by mohl částečně zahladit stopy této blamáže. I když ani ten by si snad teď ani nezasloužili. A pokud ano, budou to muset ukázat. Sami se dostali do těžké situace, sami se potom budou koukat českým fanouškům na ulici do obličeje.

Zdroj: MS juniorů 2022

Pokračovat ve čtení

Oblíbené