Spojte se s námi


Chance Liga

Jan Suchan: Angažmá v Plzni? Sednul jsem si na zadek. Zaujmout realizační tým Slavie? Nenapadlo mě to

Záložník Jan Suchan patří mezi klíčové opory druholigové Vlašimi, kde působí už druhou sezónu. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na angažmá ve Viktorii Plzeň, nebo prozradil, jestli ho napadlo, zda by mohl zabojovat o angažmá v pražské Slavii.

Publikováno

dne

Záložník Jan Suchan patří mezi klíčové opory druholigové Vlašimi, kde působí už druhou sezónu. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na angažmá ve Viktorii Plzeň, nebo prozradil, jestli ho napadlo, zda by mohl zabojovat o angažmá v pražské Slavii.

Od dvanácti let jste působil v Příbrami, kde jste prošel přes mládežnické výběry až do prvního týmu. Jak bylo těžké se tam prosadit? S kým jste působil v mládeži a proč je podle Vás tamní mládež tak úspěšná?

Těžké to samozřejmě bylo, ale myslím si, že to je těžké v každém klubu. Jde jen o to, kolik jste ochotný tomu obětovat. V mládeži jsem zažil spoustu spoluhráčů, kteří byli lepší než já. Ale jak jsem řekl, rozhodl jsem se tomu obětovat víc než oni a asi i proto jsem to dotáhl do první ligy.

V mládeži se mnou hráli třeba Václav Černý, Aleš Matějů nebo Antonín Barák. Těch hráčů bylo strašně moc a určitě jsem na někoho zapomněl, ale tohle jsou jména, která zná většina fotbalových fanoušků.

V Příbrami vždycky působili skvělí trenéři, kteří tomu hodně obětovali, i když to měli vlastně jako koníček. Myslím si, že to byl hlavní důvod úspěchu mládeže v Příbrami.

Velmi důležitou osobou pro příbramský fotbal je Jaroslav Starka. Jak byste jej popsal a jaký jste s ním měl/máte vztah?

Já osobně na něj nemůžu říct ani jedno křivé slovo. Vždycky se choval naprosto profesionálně a neměl jsem s ním žádný problém. Samozřejmě, že není příjemné u něj sedět v kanceláři, když se Vás ptá, proč se Vám nedaří, ale za mě je to férový chlap, který říká všechno narovinu.

V létě 2015 jste přestoupil do Viktorie Plzeň společně s Vašim spoluhráčem Alešem Matějů. S jakými cílem a očekáváním jste odcházel do Štruncových sadů?

Očekávání byla ta největší. Chtěl jsem se zapracovat co nejdříve do týmu, vyhrávat tituly a hrát velké zápasy.

Bohužel jste se v Plzni nedokázal výrazněji prosadit. Proč se to podle Vás nepodařilo? A co Vám dalo působení ve Viktorii?

Byl jsem mladý a v Plzni byl v té době nabitý kádr. Bylo opravdu těžké se do něj dostat. Na druhou stranu jsem prostě neměl výkonnost na to, abych tam nastupoval, což zpětně vím. V devatenácti letech bylo těžké si to přiznat.

Každopádně mi to dalo to, že jsem si sednul na zadek a zjistil jsem, že nejsem tak dobrý, jak jsem si myslel. Dostal jsem tam šanci učit se od těch nejlepších fotbalistů v České republice a z toho se snažím těžit dodnes.

Jako kmenový hráč Plzně jste absolvoval několik hostování, která asi nedopadla podle Vašich představ. Neočekával jste, že byste ve zmíněných klubech mohl být klíčovým hráčem? Nebo jste měl pocit, že jste pro ty kluby „pouze“ hostující hráč, se kterým nemohou počítat do budoucna?

Určitě jsem od toho očekával víc, ale bohužel s tím se nedalo nic dělat. Ani bych neřekl, že jsem měl někde tenhle pocit. Ale samozřejmě, když se rozhodovalo o tom, kdo bude hrát, tak to mohla být výhoda pro kmenového hráče. Určitě si nestěžuju, měl jsem být prostě lepší než on.

Jedno hostování Vám vyšlo, a to ve Vyšehradě, kam jste i nakonec přestoupil. V čem Vám tohle hostování tak sedlo?

Měli jsme dobrý tým a hodně kluků jsem znal už z předešlých angažmá. Také jsem měl velkou důvěru vedení a trenéra, což mi po delší době dodalo sebevědomí a prostě si to sedlo.

Co říkáte tomu, jak dopadl fotbal na Vyšehradě? Byl potrestán kvůli korupci a dnes hraje pouze pražský přebor. 

Je to docela kruté, ale bohužel s tím se nedá nic dělat. Komise takhle rozhodla a musí se to respektovat. Více k tomu nemám co říct.

Druhou sezónu působíte v druholigové Vlašimi, kde se Vám po osobní stránce velmi daří. Jak tam jste spokojený? A v čem Vám sedlo toto angažmá?

Máte pravdu jsem tady moc spokojený. Měli jsme a máme kvalitní kádr. A nejdůležitější je, že chceme hrát fotbal. Kolikrát je to dost na riziko, ale jestli se chceme posouvat, tak takhle prostě hrát musíme. Máme tým hráčů, kteří jsou silní na míči a nikdo nechce nakopávat balóny. Takže za mě osobně tady všechno sedí, jak má.

Vlašim je partnerským klubem pražské Slavie, která tam posílá na hostování své hráče. Nenapadlo Vás, že byste třeba mohl zaujmout realizační tým Jindřicha Trpišovského a mohl zabojovat o angažmá v Edenu?

To mě nenapadlo.(smích) Já se snažím soustředit sám na sebe a nad ničím nespekuluju. Samozřejmě, že se chci dostat do první ligy. Slavia je jeden z TOP tří klubů v České republice, takže by to bylo fajn, ale nevím, jestli to je vůbec reálné.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.