Spojte se s námi


Fortuna liga

Jan Podroužek mírní emoce okolo Slavie! Jak reaguje fotbalová veřejnost a slávistická obec?

Oblíbený fotbalový podcast Kudy běží zajíc vedený Ondřejem Novotným je u spousty fotbalových fanoušků tak žádaný, protože se v něm mluví tzv. na plnou pusu. Tentokrát však ostřílený fotbalový žurnalista Jan Podroužek se svým vyjádřením na adresu pražské Slavie lehce přestřelil, anebo spíš nebyl pochopen.

Publikováno

dne

Oblíbený fotbalový podcast Kudy běží zajíc vedený Ondřejem Novotným je u spousty fotbalových fanoušků tak žádaný, protože se v něm mluví tzv. na plnou pusu. Tentokrát však ostřílený fotbalový žurnalista Jan Podroužek se svým vyjádřením na adresu pražské Slavie lehce přestřelil, anebo spíš nebyl pochopen.

Hosty podcastu Kudy běží zajíc byli novináři Jan Podroužek a Michal Kvasnica. Pochopitelně se rozebíral nadcházející finiš ligy, ve kterém se stále může stát ledacos.

Karty má ale ve svých rukou aktuálně plzeňská Viktoria, která tři kola před koncem Fortuna ligy vede o dva body před Slavií. Velká nápověda k tomu, kdo letos získá mistrovský titul, bude neděle.

Viktoria Plzeň hostí Spartu a Slavia se v Edenu utká se Slováckem. Sešívaní akutně potřebují pomoc svého úhlavního rivala z Letné.

Každopádně zpátky k tématu. Jan Podroužek v podcastu zvěstoval, že Slavia dle něj získá ve třech posledních zápasech devět bodů, ale svá slova formuloval poněkud ofenzivně.

To se samozřejmě dotklo mnoha příznivců Slavie, kteří se do ostříleného novináře dost pustili. Vedoucí fotbalového oddělení deníku Sport se celou situaci snaží deeskalovat a na Twitteru vzkázal veřejnosti tyto slova.

Podroužkovo vyjádření však většinu slávistické obce neobměkčilo, u mnohých fanoušků fotbalu však našel žurnalista také zastání. Jaké jsou tedy reakce?

Reakce veřejnosti a slávistické obce

„Tohle nařčení neřeším, Slavia v Evropě ukazuje, že rozhodčí k úspěchu opravdu nepotřebuje. Co mě spíš zaráží, tak zaslepenost novinářů vůči fanouškům a vůbec tomu, jak vůbec takový kotel funguje, nebo emoce. Pro někoho práce, pro jiného život. Nechte nás být, my vás pak taky.“

„Naopak, víme, na co jste narážel, jen jste pak dostal strach… V českém fotbale nic nečekaného.“

„Otázka? Proč se omlouváte za to, co jste řekl? Slavii pomáhají rozhodčí už několik let. Jsem zvědavý, jak dopadne rozhodnutí PČR a potažmo FAČRu ohledně komunikace pana Nezmara a Berbra. Počítám, že asi ne jako Juventus.“

„Kdyby tohle řekl nějaký funkcionář, je z toho kauza na týden, ne-li případ pro disciplinárku. Pokud horujete za lepší fotbalovou kulturu, možná by stálo za to víc promýšlet, co jako vedoucí fotbalové rubriky velkého sportovního deníku říkáte.“

„Dodal bych, že to není poprvé, co z Honzy něco takového vylezlo, a pak to celý den hasil a vysvětloval. Za mě – méně snahy být za každou cenu zajímavý a šokovat, místo toho více faktů a kvality/hloubky informací.“

Zdroje: Jan Podroužek, Kudela the G.O.A.T

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.