Spojte se s námi

Fortuna liga

Jan Kuchta zmátl veřejnost! Návrat do Slavie se prý nekoná. Co říká jeho agent?

Po oznámení fotbalové federace FIFA všichni čekají, jak k celé situaci přistoupí Jan Kuchta.
O co jde? Zahraniční hráči hrající v ukrajinské nebo ruské lize dostali svolení rozvázat bez postihu smlouvy a mohou si najít nové angažmá.

Publikováno

dne

Po oznámení fotbalové federace FIFA všichni čekají, jak k celé situaci přistoupí Jan Kuchta.
O co jde? Zahraniční hráči hrající v ukrajinské nebo ruské lize dostali svolení rozvázat bez postihu smlouvy a mohou si najít nové angažmá.

Zahraniční fotbalisté působící v těchto ligách mají čas na to si najít nového zaměstnavatele pouze do 1. dubna. Jestli se někdy budou muset vrátit na Ukrajinu nebo do Ruska, ukáže až budoucnost.

FIFA sice nařídila, že by se měli 1. července hlásit zpět v týmu, kterému oficiálně patří, jenže v nepřehledné situaci k návratu dojít nemusí, vše bude záležet na okolnostech.

Nejvíce sledovaným hráčem v této otázce je pochopitelně Jan Kuchta. Reprezentační útočník se totiž v zimě vydal na svoje první zahraniční angažmá do ruského Lokomotivu Moskva.

Od přípravného období se mu střelecky dařilo, nicméně fanoušky zmátl svým příspěvkem na sociálních sítích, kam přidal fotografii z pražského letiště.

Reakce veřejnosti

Veřejnost se pře, jestli to znamená návrat do Slavie, anebo jestli je Praha pouze přestupní stanice spojená s návštěvou rodiny. Jak celou situaci komentovali někteří fanoušci?

„Ono je otázka ,jak by Rusové za něj zaplatili Slavii. Tvrdík asi bezcenný rubl nevezme.“

„Nevím, proč by to mělo znamenat návrat do Slavie. Prostě utekl z fašistického státu tak, jak by to udělal každý.“

Následně se samozřejmě našla spousta slávistů, kteří ho už pomalu vítají zpátky. V jakém dresu se na jaře Kuchta nakonec představí, je stále nejisté.

Jaká je realita?

Podle informací Seznam Zpráv byl příspěvek pouze přáním jeho přítelkyni k Mezinárodnímu dni žen, snímek je staršího data. Návrat z Ruska se zřejmě nechystá. Tvrdí to i hráčův agent.

„Sebrat se teď, odjet někam jinam, začleňovat se tam do kádru a do sestavy a po pár měsících se zase vracet do Ruska? Já vím, že doba je složitá a někomu tohle opatření možná bude vyhovovat, nevím. Ale po fotbalové stránce mi to moc smysluplné nepřijde,“ vyjádřil se pro Seznam Zprávy Kuchtův agent Milan Martinovič.

Pokud by chtěl Kuchta odejít, musel by to klubu oznámit nejpozději ve čtvrtek. Propad rublu jej však netrápí, kontrakt má vázaný na euro. Zájem o něho ale byl. Martinovič prozradil, že jej několik klubů kontaktovalo, situaci však chce s Kuchtou vyhodnotit až v letní pauze.

Podle všeho by Kuchta neměl ani mít větší problémy dostat se na reprezentační sraz.

Zdroje: Penalta, FIFA, Transfermarkt, SeznamZprávy

Reklama

Oblíbené