Spojte se s námi


Fotbal

James Ward-Prowse zpět v Premier League, ulovil ho West Ham. Překoná mistr přímáků Beckhamův rekord?

Pro dlouholeté fanoušky Premier League to asi bude nezvyk – James Ward-Prowse už nebude oblékat červeno-bílé barvy Southamptonu, nově oblékne tradiční vínovo-modrý dres West Hamu. Právě Hammers totiž zkušeného záložníka přivedli do svých řad.

Publikováno

dne

Pro dlouholeté fanoušky Premier League to asi bude nezvyk – James Ward-Prowse už nebude oblékat červeno-bílé barvy Southamptonu, nově oblékne tradiční vínovo-modrý dres West Hamu. Právě Hammers totiž zkušeného záložníka přivedli do svých řad.

Dvacet let. Tolik času strávil James Ward-Prowse v Southamptonu, kde se z něj stal excelentní záložník a jedna z hvězd Premier League. Během tohoto času odehrál za Saints 410 zápasu s bilancí 55+54, stal se kapitánem klubu, zahrál si finále EFL Cupu, Evropskou ligu a dostal se do národního týmu Anglie.

Ani on však v loňské sezoně nezvládl udržet Saints v Premier League a ti tak putovali do Championship. Bylo jasné, že o jejich kapitána bude v nejvyšší soutěži zájem, otázka však byla, zda on bude mít zájem opustit klub, kde působil od 8 let.

Nyní už odpověď známe. Ač to jistě nebylo lehké rozhodnutí, James Ward-Prowse nakonec zamířil za 30 milionů liber do West Hamu. Hammers letos přišli o svou hvězdu Declana Rice a velmi hrozí i odchod Paquety, není tedy divu, že David Moyes posiluje záložní řady.

Z Ajaxu už dorazil Edson Álvarez a nyní klub oficiálně potvrdil i příchod Warda-Prowse, o kterého měl údajně zájem už na začátku léta. Nejnovější posilu si pochvaluje i David Moyes.

“Jsem rád, že mohu přivést hráče takové kvality. V poslední dekádě podával v Premier League skvělé výkony a pravidelně zaznamenával skvělá čísla. Velkým plusem pro nás budou i jeho vůdcovské schopnosti,” prohlásil trenér Hammers pro klubové stránky.

Na London Stadium podepsal smlouvu do roku 2027. Oblékat bude dres s číslem 7 – Pablo Fornals má totiž zabrané číslo 8, se kterým Ward-Prowse hrál v posledních sezonách v Southamptonu. Dříve nosil na zádech i číslo 16, to však nezvolil možná z respektu k legendě Hammers Marku Noblovi.

Ward-Prowse odehrál poslední zápas za Saints v prvním kole letošní Championship a rozloučil se stylově – pomohl k výhře nad Sheffieldem Wednesday asistencí na vítězný gól v 87. minutě.

Bude zajímavé sledovat, jak se poprvé v kariéře vyrovná se změnou dresu, ale nejen to. Pokud se fotbalových fanoušků zeptáme, co se jim vybaví ve spojení se jménem James Ward-Prowse, naprostá většina z nich odpoví jednoznačně: gól z přímého kopu.

Právě touto disciplínou osmadvacetiletý záložník bavil ze všeho nejvíce. V loňské sezoně takto skóroval 3x, lepší nikdo nebyl. Celkově v kariéře nastřílel v Premier League už 17 gólů z přímých kopů, což ho řadí na 2. místo v historii. Před ním už je pouze legendární David Beckham s 18 úspěšnými zásahy.

Asi bychom se tedy neměli ptát, jestli Ward-Prowse Beckhama překoná, ale kdy se tak stane. O tom, že se nová posila Hammers okamžitě stane hlavním exekutorem těchto situací asi není pochyb. Wardu-Prowsovi je navíc stále pouze 28 let a nějaké ty roky v nejvyšší anglické lize má zřejmě ještě před sebou.

Není ani vyloučeno, že překoná Beckhama 2 úspěšnými přímými kopy v jednom zápase – i tohle se mu totiž v kariéře povedlo, v sezoně 20/21 proti Aston Ville. Nejbližší příležitost bude mít už tuto neděli, kdy West Ham doma přivítá Chelsea.

Zdroje: West Ham United, Sky Sports, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.