Reklama

Jaké čekají odměny na české týmy v nově vzniklé Evropské konferenční lize UEFA?

Od příští sezóny se fotbalová Evropa může těšit na třetí soutěž. V předkolech konferenčí ligy budou startovat i dva české celky. Jak bude finančně ohodnocena nejmladší soutěž pod záštitou UEFA? Není to špatné!

Zdroj: FK Jablonec

Jeden kvalifikovaný tým do kvalifikace této soutěže už Fortuna liga má! Je jím Slovácko, druhý celek, který ho doplní v předkolech nové soutěže, bude určen v posledních dvou kolech.

O poslední vstupenku se popere hned čtveřice týmů – Viktoria Plzeň, Slovan Liberec, Pardubice a Baník Ostrava.

Do základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA se ještě může dostat tým, který by neuspěl ve čtvrtém předkole Evropské ligy, což by v současné chvíli mohl být teoreticky Jablonec.

Odměny v konferenční lize UEFA

Za účast v prvním předkole soutěže by týmy měly vyfasovat 150 000 euro. Za účast ve druhém předkole by to bylo být 350 000 euro, ve čtvrtém předkole se bude jednat o odměnu ve výši 550 000 euro a finanční dotace pro poslední kvalifikační play-off je ohodnocena částkou 750 000 euro.

Účast v základní skupině je pro české kluby už dost zajímavá! Je naceněná téměř na 3 miliony euro (přes 70 milionů Kč). EKL je v podstatě o trochu chudší mladší sestra Evropské ligy.

Na další odměny napříč evropskými soutěžemi pro sezónu 2021/2022 se můžete podívat zde.

V podrobných tabulkách ještě chybí údaje za odměny za bodové zisky. Jinak by se uvedené údaje měli dost blížit skutečnosti. Může být EKL zajímavá pro české kluby? Rozhodně ano!


Zdroje: Livesport, Łukasz Wachowski

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené