Spojte se s námi


Fortuna liga

Jaká je situace ohledně přestupu Květa či Hronka z Bohemians? Šéf klubu vysvětlil, jak je to se zájmem špičky ligy

S první polovinou sezony 2022/23 mohou být v Ďolíčku spokojení. Bohemians se drží na sedmé příčce a na jaře budou bojovat o skupinu o titul, kde mohou v případě formy hrát i o příčky zaručující evropské poháry.

Publikováno

dne

S první polovinou sezony 2022/23 mohou být v Ďolíčku spokojení. Bohemians se drží na sedmé příčce a na jaře budou bojovat o skupinu o titul, kde mohou v případě formy hrát i o příčky zaručující evropské poháry. Ovšem povede se klubu udržet stěžejní hráče? Nejen o tom se rozpovídal v exkluzivním rozhovoru pro iSport šéf klubu Darek Jakubowicz.

Klub Bohemians Praha 1905 byl v uplynulé sezoně blízko sestupu. V ligovém ročníku 2021/22 skončil na 14. příčce a zachránil se až v barážovém dvojutkání proti Opavě.

Nyní je však nálada v klubu naprosto odlišná. Klokani se drží s dvaadvaceti body na sedmém místě a pouze o skóre nejsou ve skupině o titul.

Na čtvrtou Sigmu Olomouc navíc ztrácí pouhé dva body, a tak je na jaře o motivaci postaráno. Důležitým faktorem ale bude kádr, o některé fotbalisty Bohemians je totiž zájem z ligové špičky.

Konkrétně se mluví o duu Roman Květ – Petr Hronek. První jmenovaný má díky letnímu podpisu smlouvy blíže nespecifikovanou výstupní klauzuli, přičemž se s jeho jménem skloňují všechny tři přední celky.

„Díky tomu, že se daří, tak je zájem, který před sezonou nebyl. Na Petra Hronka, ani na Romana Květa nemáme v tuto chvíli v podstatě nic, ale spekuluje se o velkých klubech v českém prostředí.

S Romanem Květem jsme řešili jeho budoucnost vlastně v létě, kdy jsme mu nabídli prodloužení smlouvy, protože tady existovala nabídka z druhé belgické ligy, řekl v rozhovoru pro iSport šéf Bohemians Darek Jakubowicz, který zároveň promluvil i o tom, jaké jsou hlavní přestupové priority klubu.

To situace u Hronka je odlišná. V létě mu končí smlouva a k prodloužení se zatím nemá, ačkoliv mu klub již nabídku podal. O jeho služby se zajímá především Slavia, která si uvědomuje, že se nebude muset zas tak plácnout přes kapsu.

„Petr Hronek má ještě platnou smlouvu na další půlrok, takže když se rozhodneme, že Petr tady zůstane, tak tu bude,“ dodal Jakubowicz s tím, že možností je zkrátka více.

Dá se očekávat, že minimálně jeden z této dvojice v zimě klub změní. Ovšem poté je velkou otázkou, jak si s tím Bohemians poradí. V případě odchodu obou hráčů klub v podstatě rezignuje na jakékoliv vyšší cíle.

Zdroj: iSport

Reklama

Fortuna liga

Kuchtův tchán Dufek: Doporučil jsem mu, ať jde do Slavie. V první fázi jsem absolutně nechápal, proč chce do Sparty

Jan Kuchta vyvolal minulé léto pořádný poprask. Útočník Lokomotivu Moskva zamířil na hostování do pražské Sparty, tedy do týmu rivala, poté, co byl oblíbencem fanoušků Slavie. O jeho důvodech se napsalo mnoho, nyní situaci nastínil jeho tchán a zároveň spolumajitel klubu FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Publikováno

dne

Jan Kuchta vyvolal minulé léto pořádný poprask. Útočník Lokomotivu Moskva zamířil na hostování do pražské Sparty, tedy do týmu rivala, poté, co byl oblíbencem fanoušků Slavie. O jeho důvodech se napsalo mnoho, nyní situaci nastínil v rozhovoru pro iSport jeho tchán a zároveň spolumajitel klubu FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Jan Kuchta neodcházel ze Slavie zrovna v nejlepším. V klubu měl mít s některými členy realizačního týmu spory, a tak se spekulovalo o tom, zda se vůbec v budoucnu bude někdy chtít vrátit.

V Lokomotivu hrál půl roku, ovšem válka na Ukrajině jeho angažmá výrazně zkomplikovala a hráč se rozhodl vrátit domů. Pro mnohé možná překvapivě ale nezamířil do Slavie.

Vybral si totiž Spartu, a to i přes to, že se o něj intenzivně zajímal i jeho bývalý klub. Jeho tchán a zároveň spolumajitel mladoboleslavského fotbalového klubu v rozhovoru pro iSport nastínil, jak vypadala situace z jeho strany.

„Na rovinu jsem mu doporučil, ať jde do Slavie. Snažil jsem se mu vysvětlit, že je to pro tak krátkou dobu (roční hostování) nejlepší varianta. I z hlediska tlaku na jeho osobu, na celou rodinu. V první fázi jsem z výše uvedeného důvodu absolutně nechápal, že Honza chce do Sparty.

Pochopil jsem to až časem – a stoprocentně. Až postupně jsem se dozvěděl jeho argumenty. A jsem na něho pyšný, že se nebál jít do konfrontace, protože stoprocentně musel vědět a taky věděl, co ho čeká za peklo u fanoušků,“ řekl Dufek.

Od fanoušků Slavie to schytal pořádně a aktuálně patří mezi jejich nejneoblíbenější hráče. A to i po vyjádření Jaroslava Tvrdíka, který zmínil, že se Kuchta nedostavil na smluvenou schůzku.

Hráč ovšem později situaci vysvětlil tak, že schůzku smluvil jeho agent Milan Martinovič a sám Kuchta předem jasně deklaroval, že do Slavie zamířit nehodlá. S agentem tak ukončil spolupráci.

Dufek poté v rozhovoru nicméně nepromluvil pouze o svém zeťovi, ale také o tom, proč Mladá Boleslav raději než se Spartou obchoduje se Slavií, či o osobě pana Tvrdíka.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Našli jsme věci, které musíme vylepšit. Chceme být aktivnější a kompaktnější, řekl Horváth před Brnem

Plzeňská Viktoria úvodní jarní kolo Fortuna ligy nezvládla. S Hradcem Králové doma prohrála 1:2 a propadla se na druhou příčku. V neděli ji čeká výjezd do Brna a cíl je jasný. Je potřeba bodovat naplno.

Publikováno

dne

Plzeňská Viktoria úvodní jarní kolo Fortuna ligy nezvládla. S Hradcem Králové doma prohrála 1:2 a propadla se na druhou příčku. V neděli ji čeká výjezd do Brna a cíl je jasný. Je potřeba bodovat naplno.

Viktoria Plzeň si zdramatizovala již závěr podzimní části, když doma padla se Spartou a poté venku ztratila dva body remízou s Pardubicemi.

Do jara šla v roli vedoucího týmu ligy, o tento primát ale přišla po prohře s Hradcem. Favoritem na titul není a nyní je potřeba pořádně zabrat.

Již v neděli jedou Viktoriáni do Brna, Zbrojovka se taktéž nemůže chlubit dobrou formou, z posledních čtyřech zápasů vybojovala pouhý bod.

„Je to jasné, potřebujeme tři body. Byť Brno doma není úplně slabé, potřebujeme vyhrát a udržet se nahoře.

Po Hradci jsme měli detailní rozbor, stejně jako po každém zápase, a našli jsme věci, které musíme vylepšit. Určitě chceme být aktivnější a kompaktnější, než proti Hradci,“ řekl asistent Horváth v rozhovoru pro klubový web.

Největší pozor si Západočeši musí dát na Jakuba Řezníčka, který je s jedenácti trefami nejlepším střelcem ligy.

„Určitě není náhoda, že Kuba ty góly dává. Je to zkušený hráč a svůj tým táhne, takže naše příprava se týká i toho, jak ho bránit,“ dodal Horváth.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

S trenérem jsme rozebrali momentální situaci. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie, řekl Tomič

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Publikováno

dne

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Michalu Tomičovi v létě končila na Slovácku smlouva a k jejímu prodloužení se neměl. I proto v klubu jasně deklarovali, že nemůže počítat s tím, že by na jaře nastupoval.

Toto chování bylo kritizováno, nakonec k němu ale nebude muset dojít. Slovácko totiž dostalo nabídku pěti milionů korun, které s radostí přijalo.

Slovenský bek se tak stal hráčem Slavie, kde bude mít vskutku vysokou konkurenci. „Pocity jsou určitě fantastické. Slavia je největší klub v Čechách, jsem velmi rád, že projevila zájem o to, abych tu mohl být.

Jsem za to velmi vděčný,“ řekl v rozhovoru pro klubový web nový hráč Slavie. V ní se nicméně dlouho neohřeje, obratem byl totiž poslán na hostování do Mladé Boleslavi.

„S trenérem jsem volal a rozebrali jsme momentální situaci i co bude. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie.

Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, že je to o něčem jiném než na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych mohl Slavii pomoct a odehrát zápasy,“ dodal.

Tento krok sešívaných zřejmě příliš nepotěší pražskou Spartu. Ta totiž do klubu poslala na hostování beka Martina Suchomela, kterého vytíženost se tímto bezpochyby sníží.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené