Spojte se s námi


Chance Liga

Jaká je situace ohledně přestupu Květa či Hronka z Bohemians? Šéf klubu vysvětlil, jak je to se zájmem špičky ligy

S první polovinou sezony 2022/23 mohou být v Ďolíčku spokojení. Bohemians se drží na sedmé příčce a na jaře budou bojovat o skupinu o titul, kde mohou v případě formy hrát i o příčky zaručující evropské poháry.

Publikováno

dne

S první polovinou sezony 2022/23 mohou být v Ďolíčku spokojení. Bohemians se drží na sedmé příčce a na jaře budou bojovat o skupinu o titul, kde mohou v případě formy hrát i o příčky zaručující evropské poháry. Ovšem povede se klubu udržet stěžejní hráče? Nejen o tom se rozpovídal v exkluzivním rozhovoru pro iSport šéf klubu Darek Jakubowicz.

Klub Bohemians Praha 1905 byl v uplynulé sezoně blízko sestupu. V ligovém ročníku 2021/22 skončil na 14. příčce a zachránil se až v barážovém dvojutkání proti Opavě.

Nyní je však nálada v klubu naprosto odlišná. Klokani se drží s dvaadvaceti body na sedmém místě a pouze o skóre nejsou ve skupině o titul.

Na čtvrtou Sigmu Olomouc navíc ztrácí pouhé dva body, a tak je na jaře o motivaci postaráno. Důležitým faktorem ale bude kádr, o některé fotbalisty Bohemians je totiž zájem z ligové špičky.

Konkrétně se mluví o duu Roman Květ – Petr Hronek. První jmenovaný má díky letnímu podpisu smlouvy blíže nespecifikovanou výstupní klauzuli, přičemž se s jeho jménem skloňují všechny tři přední celky.

„Díky tomu, že se daří, tak je zájem, který před sezonou nebyl. Na Petra Hronka, ani na Romana Květa nemáme v tuto chvíli v podstatě nic, ale spekuluje se o velkých klubech v českém prostředí.

S Romanem Květem jsme řešili jeho budoucnost vlastně v létě, kdy jsme mu nabídli prodloužení smlouvy, protože tady existovala nabídka z druhé belgické ligy, řekl v rozhovoru pro iSport šéf Bohemians Darek Jakubowicz, který zároveň promluvil i o tom, jaké jsou hlavní přestupové priority klubu.

To situace u Hronka je odlišná. V létě mu končí smlouva a k prodloužení se zatím nemá, ačkoliv mu klub již nabídku podal. O jeho služby se zajímá především Slavia, která si uvědomuje, že se nebude muset zas tak plácnout přes kapsu.

„Petr Hronek má ještě platnou smlouvu na další půlrok, takže když se rozhodneme, že Petr tady zůstane, tak tu bude,“ dodal Jakubowicz s tím, že možností je zkrátka více.

Dá se očekávat, že minimálně jeden z této dvojice v zimě klub změní. Ovšem poté je velkou otázkou, jak si s tím Bohemians poradí. V případě odchodu obou hráčů klub v podstatě rezignuje na jakékoliv vyšší cíle.

Zdroj: iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.