Spojte se s námi


Fotbal

Jak vypadá seznam 10 nejlépe placených fotbalistů v Chinese Super League?

Spousta skvělých fotbalistů z předních evropských klubů neváhala a přestoupila do Chinese Super League, když jim bylo nabídnuto zajímavé platové ohodnocení. Pojďme se podívat na deset nejlépe placených fotbalistů v historii této ligy.

Publikováno

dne

Spousta skvělých fotbalistů z předních evropských klubů neváhala a přestoupila do Chinese Super League, když jim bylo nabídnuto zajímavé platové ohodnocení. Pojďme se podívat na deset nejlépe placených fotbalistů v historii této ligy.

V minulé dekádě začaly čínské kluby utrácet šílené peníze, aby získaly do svého mančaftu zvučná jména, která jsou známá po celém světě. Neváhaly hráče přeplácet a nabízely jim astronomické platy.

Jedním z prvních hráčů, který se rozhodl pro přesun do Číny, byl Carlos Tevéz. Ulovil jej tým Shanghai Shenshua. O rok později padl přestupový rekord v rámci Chinese Super League, kdy Shanghai SIPG koupilo Oscara.

Chelsea, odkud Oscar přestupoval, získala 67 milionů liber. K dalším velkým jménům, která zamířila do Číny hlavně kvůli penězům, můžeme přiřadit Hulka, Lavezziho a třeba El Shaarawyho. Kdo patří nebo patřil tedy k 10 nejlépe vydělávajícím fotbalistům v Číně?

10. Marouane Fellaini – Shandong Luneng – 205 000 liber týdně
9. Eder – Jiangsu – 213 000 liber týdně
8. Paulinho – Guangzhou Evergrande – 230 000 liber týdně
7. Stephan El Sharaawy – Shanghai Shenshua – 237 000 liber týdně
6. Graziano Pelle – Shandong Luneng – 263 000 liber týdně
5. Hulk – Shanghai SIPG – 320 000 liber týdně
4. Cedric Bakambu – Peking Guoan 341 000 liber týdně
3. Oscar – Shanghai SIPG – 500 000 liber týdně
2. Carlos Tevéz – Shanghai Shenshua – 635 000 liber týdně
1. Ezequiel Lavezzi – Hebei China Fortune – 798 000 liber týdně

Nejlépe placený Lavezzi v Evropě byl dobrým hráčem, ale nikdy nepatřil k nejlepším hráčům. Bere téměř 800 000 liber týdně, zatímco hvězda Manchesteru United Cristiano Ronaldo pobírá 300 000 liber týdně.

Oscar se o svém angažmá a platu vyjádřil takto: ‚‚Jsem kritizovaný, protože jsem šel do Číny. Ale fotbalisté jsou jako ostatní pracující lidé, chceme vydělat peníze pro naše rodiny. Pochází z chudé brazilské rodiny a dělám to pro ně. Byla to správná volba.“

Zdroj: Givemesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.