Spojte se s námi


Fortuna liga

Jak vypadá nejdražší jedenáctka Fortuna ligy podle Transfermarktu?

Pojďme se společně podívat, jak by mohla vypadat nejdražší sestava Fortuna ligy složená z hráčů ze všech týmů. Budeme se dívat na aktuální hodnotu hráčů dle Transfermarktu. Rozestavení bude 4-5-1.

Publikováno

dne

Pojďme se společně podívat, jak by mohla vypadat nejdražší sestava Fortuna ligy složená z hráčů ze všech týmů. Budeme se dívat na aktuální hodnotu hráčů dle Transfermarktu. Rozestavení bude 4-5-1.

Brankář – Ondřej Kolář – 204 milionů korun
I přes slabší podzimní část ve Slavii si Ondřej Kolář drží nejvyšší hodnotu dle Transfermarktu. Několik sezón po sobě byl nejlepším brankářem Fortuna ligy, zájem o něj měly evropské velkokluby. On však zůstal ve Slavii. Na začátku sezóny udělal pár chyb a do branky se dostal jeho kolega Mandous. Přesto Kolář zůstává nejdražším brankářem u nás.

Pravý obránce – Alexander Bah – 109 milionů korun
Po odchodu Vladimíra Coufala do West Hamu Slavia přivedla tohoto dánského reprezentanta. Alexander Bah skvěle zapadl do systému týmu a daří se mu v obraně i v útoku. Po přestupu do Slavie jeho cena velmi vzrostla.

Střední obránce – Martin Vitík – 41 milionů korun
Tomuto hráči je teprve osmnáct let, ale už nastupuje za A-tým Sparty.. V současnosti má hodnotu přes 40 milionů korun, ale skrývá se v něm velký potenciál. Díky tomu jeho cena může vzrůst.

Střední obránce – Dávid Hancko – 82 milionů korun
Do Sparty přišel tento slovenský obránce na hostování z Fiorentiny, ale později došlo k přestupu. Za Hancka zaplatili 64 milionů korun, nyní se jeho tržní hodnota zvedla. Pro Spartu jde o velmi důležitého hráče.

Levý obránce – Oscar Doley – 95 milionů korun
Slavia Praha ztratila na pozici levého obránce kapitána Jana Bořila, ale dokonale ho zastoupil Oscar Doley. Na této pozici podává velmi slušné výkony a jeho cena se od příchodu do Slavie ztrojnásobila. V současné době po něm pokukují zahraniční kluby.

Pravý záložník – Lukáš Masopust – 95 milionů
Záložník Lukáš Masopust prožil dobrou minulou sezónu a na EURO 2020 patřil k nejlepším hráčům české reprezentace. Začátek sezóny pro něj však nebyl ideální. Potýkal se se zraněním, a když nastoupil do hry, moc toho nepředvedl. Přesto má velmi vysokou hodnotu.

Defenzivní záložník – Tomáš Holeš – 190 milionů korun
Hodnota toho záložníka působícího ve Slavii vzrostla raketovým tempem. Do Slavie přišel Tomáš Holeš v roce 2019 a od té doby se jeho cena rozrostla až na devítinásobek. Velmi tomu pomohla minulá sezóna.

Střední záložník – Nicolae Stanciu – 190 milionů korun
Původně působil ve Spartě, pak si zahrál v Saúdské Arábii, ale nakonec se vrátil do české ligy. Avšak přestoupil do Slavie. Zde předvádí skvělé výkony, patří k nejlepším hráčům v celé lize, jeho hodnota tomu patřičně odpovídá.

Střední záložník – Ladislav Krejčí mladší – 122 milionů korun
Jeden z mnoha mladíků, kteří přešli z Brna do Prahy. Jde o velký český talent, kterému je nyní 22 let. Spoustu nadějí už dokázal naplnit, ale všichni věří, že se bude rozrůstat nadále. V minulé sezóně se nepříjemně zranil. Všechno však dobře vyléčil a opět nastupuje v základu.

Levý záložník – Peter Olayinka – 190 milionů korun
V roce 2018 přestoupil do Slavie za 80 milionů korun a v první sezóně nastřílel jen 8 branek. Čekalo se od něj víc a to naplnil až v nadcházejících sezónách, kdy dostal více prostoru. Stal se oporou Slavie a dostal se i do reprezentace Nigérie. Skautuje ho spousta evropských velkoklubů.

Střední útočník – Adam Hložek – 462 milionů korun
Největší český talent tady nemůže chybět. Adam Hložek má teprve 19 let, ale už v takovém věku patří k nejlepším hráčům ve Spartě. Předvádí skvělé výkony a jeho cena určitě půjde nahoru. Už delší doby o něj mají zájem ty nejlepší kluby v Evropě, uvidíme, jak dlouho jej Sparta dokáže udržet.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Fortuna liga

Sparta odcestovala na soustředění, v týmu chybí Štetina a dočasně i Nita

Pražská Sparta odcestovala na soustředění do španělské Marbelly! S týmem odcestovali i mladíci, který na podzim pravidelně nastupovali za rezervu, naopak chybí Lukáš Štetina, jenž má svolení si hledat nové angažmá.

Publikováno

dne

Pražská Sparta odcestovala na soustředění do španělské Marbelly! S týmem odcestovali i mladíci, který na podzim pravidelně nastupovali za rezervu, naopak chybí Lukáš Štetina, jenž má svolení si hledat nové angažmá.

Sparta v neděli odpoledne odcestovala na herní soustředění, tentokrát do španělské Marbelly, kde sehraje mimo jiné i utkání s Red Bullem Salcburk.

Tým o velikosti 29 fotbalistů stráví v Marbelle dvanáct dní, během kterého sehraje celkem tři zápasy, přičemž dva ještě nebyly oficiálně oznámeny.

Kouč Pavel Vrba bude mít na začátku k dispozici pouze dva brankáře, jelikož se mu dopoledne zranil Florin Nita, který absolvuje vyšetření a později se k týmu připojí.

Trenérský štáb dal šanci i mladíkům z rezervy, konkrétně Martinu Suchomelovi, Vojtěchu Patrákovi, Matěji Rynešovi a Václavu Sejkovi.

V týmu naopak chybí Lukáš Štetina, který má svolení hledat si nové angažmá. Jeho poslední zápas byl proti Slovácku, který šel z části i za ním.

Po návratu ze soustředění se Sparta bude chystat na vskutku náročný začátek jara. Již 5. února se utká s Českými Budějovicemi, poté následují souboje se Slavií, Plzní a Partizanem.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Modelový zápas Slavie: Krmenčík skóroval i zahazoval, Trpišovský skákal do bazénu

Slavia sobotu rozdělila svůj kádr na dvě části a sehrála si sama se sebou modelový zápas. Výhru 3:1 vystřelili v modrých dresech hrající Michael Krmenčík, Ivan Schranz a Jakub Hromada, snižoval Denis Višínský.

Publikováno

dne

Slavia sobotu rozdělila svůj kádr na dvě části a sehrála si sama se sebou modelový zápas. Výhru 3:1 vystřelili v modrých dresech hrající Michael Krmenčík, Ivan Schranz a Jakub Hromada, snižoval Denis Višínský.

Slavia měla domluvené tři přátelské zápasy, dva se ale předčasně zrušily kvůli koronaviru v týmu soupeře. Zůstala pouze generálka s Baníkem Ostrava, která bude tak pro hráče skutečnou zkouškou.

Trenérský štáb sešívaných musel hledat náhradní řešení a rozhodl se pro modelové utkání. Čtyřiadvacet hráčů se rozdělilo do dvou týmů a červenobílí si s modrými zahráli regulérní zápas.

Střetnutí ve prospěch modrých rozhodli dva hroťáci. Na trefu Michaela Krmenčíka navázal Ivan Schranz, po výměně stran sice snížil Denis Višínský, na konečných 3:1 ale pár minut před koncem upravil Jakub Hromada.

Dle sestřihu dostupného na YouTube kanále Slavie bylo utkání festivalem neproměněných šancí. Lukáš Masopust netrefil branku zevnitř velkého vápna, Krmenčík vedle gólu nevyužil dvě tutové šance.

Ani jednoho to ale mrzet nemuselo, oba totiž byli součástí vítězného týmu. Poražení červenobílí skákali odpoledne za trest do studeného bazénu, spolu s nimi i trenér Jindřich Trpišovský.

Zdroj: tvSlavia

Zdroj: SK Slavia Praha, tvSlavia

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Trenér ve mně vidí Vardyho. Věděli jsme, že Kuchtič může odejít, říká Alijagič

S A-týmem Slavie je na soustředění v Portugalsku i Denis Alijagič. Osmnáctiletý útočník v rozhovoru pro klubový web promluvil o dobré podzimní části sezóny i o instrukcích od Jindřicha Trpišovského.

Publikováno

dne

S A-týmem Slavie je na soustředění v Portugalsku i Denis Alijagič. Osmnáctiletý útočník v rozhovoru pro klubový web promluvil o dobré podzimní části sezóny i o instrukcích od Jindřicha Trpišovského.

Alijagič se na hostování ve Vlašimi rozstřílel, nasázel jedenáct gólů a stal se nejlepším střelcem podzimní části Fortuna národní ligy. To vedení Slavie nenechalo bez povšimnutí a mladého útočníka si stáhlo.

Otázkou bylo, zda si Alijagiče Jindřich Trpišovský nechá v kádru, nebo ho pošle na hostování do jednoho z prvoligových týmů. Rozhodl se pro první volbu a osmnáctiletý technik tak s týmem odletěl na soustředění do Portugalska.

„První náznaky byly už v průběhu sezony ve Vlašimi, ale nakonec jsme se domluvili s Přémou Kovářem, že to začneme řešit až úplně po konci podzimu. Pak jsme si sedli, řekli si varianty, které se nabízely, protože se ozývaly i nějaké další prvoligové týmy, které o mě stály,“ řekl útočník se sparťanskou minulostí.

Alijagič měl koncem roku plnou hlavu myšlenek, zda se mu vyplatí strávit jarní část ročníku ve Slavii. Silná konkurence k váhání sváděla, před Michaela Krmenčíka, Stanislava Tecla a hlavně Jana Kuchtu by bylo skoro nereálné se v hierarchii útočníků dostat.

Vše změnily spekulace o zájmu Lokomotivu Moskva o Jana Kuchtu. Ve Slavii si uvědomovali, že mohou svou ofenzivní oporu dobře zpeněžit a nahradit ji Krmenčíkem a právě mladým Alijagičem.

„Ano, řekli jsme si, že to vypadá, že by Kuchtič mohl odejít. Takže se pokusím tu zabojovat o místo, s tím jsem sem také odjel,“ pokračoval Alijagič.

Trpišovský si cestou do Portugalska s každým novým hráčem A-týmu sedl a probral jeho hru a očekávání. Zároveň všem rozdal papíry s vypsanými slabinami, na kterých mají posily a mladíci zapracovat.

U Alijagiče to byl presink a práce bez míče. Hotový útočník musí ne Slavii jednoduše makat. Právě presinkem si Kuchta získal fanoušky sešívaných a zároveň díky napadání gólmanů vstřelil několik důležitých gólů.

„Abych se zaměřoval na pohyb bez míče a byl aktivní, protože všichni víme, že ve Slavii to je jeden z nejdůležitějších aspektů a její hra je na tom založena. Potom jsme se dohodli, že si mám zažádat o sestřih akcí Jamieho Vardyho z Leicester City, protože bych mohl mít podobný styl hry, jako má on,“ dodal Alijagič.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené