Spojte se s námi


Fortuna liga

Jak veřejnost reaguje na přestupové zvěsti okolo Stancia?

Nicolae Stanciu nakonec pravděpodobně změní dres a Slavia přijde o jednoho ze svých klíčových hráčů. Ztráta to může být obrovská a především nečekaná. V nedávné minulosti rumunský reprezentant naznačil, že v tomto přestupovém období nikam neodejde, ale nyní to vypadá na přesun do čínského Wu-chanu. Jak reaguje fotbalová veřejnost?

Publikováno

dne

Nicolae Stanciu nakonec pravděpodobně změní dres a Slavia přijde o jednoho ze svých klíčových hráčů. Ztráta to může být obrovská a především nečekaná. V nedávné minulosti rumunský reprezentant naznačil, že v tomto přestupovém období nikam neodejde, ale nyní to vypadá na přesun do čínského Wu-chanu. Jak reaguje fotbalová veřejnost?

Nicolae Stanciu je v českém fotbalovém prostředí dozajista jedna z nejvýraznějších postav. Jeho kvalita je zcela výjimečná a jeho osoba vzbuzuje vášně mezi fanoušky obou pražských „S“.

Jelikož v minulosti působil i ve Spartě, tak jej letenští pochopitelně nemůžou vystát a mají ho za zrádce největšího kalibru. Naopak sešívaní si Stancia zamilovali a usilovně ho chrání.

Někteří fanoušci Nicolae Stancia vnímají jenom jako „žoldáka“, který hraje fotbal pouze pro peníze. Veřejnost by si však měla uvědomit fakt, že zákulisí toho, kdo tahá v případě 28letého Rumuna za nitky, je dost pochybná a nejistá.

Sám Stanciu působí jako hodný a férový člověk, a ne jako lhář, bystřejšímu jedinci musí dojít to, že na sportovní kariéru rumunského reprezentanta má obrovský vliv jeho agentka Anamaria Prodan. Mimochodem kreativní středopolař je dle Transfermarketu jejím nejhodnotnějším klientem, z celé agentury SPOCS Global Sports je Stanciu druhým nejhodnotnějším hráčem.

Rozumný fanda by si měl odpovědět na několik otázek. Proč to tak je? Jak to asi chodí v Rumunsku, když chce člověk fotbalového agenta? Je jí Nico za něco zavázaný?

Nebo je snad pravdivá ta jednodušší varianta, že je Stanciu individualista, kterému jsou týmy jedno a fotbal ho v podstatě ani nezajímá a chce jen vydělávat? Udělejte si obrázek sami, ale dle zapálení, které ve Slavii předváděl, je za mě odpověď zcela jasná.

Reakce veřejnosti

Samozřejmě tato záležitost rozproudila na českém internetu obrovské diskuse plné emocí. Hlavními aktéry jsou fanoušci pražské Slavie a konkurenční Sparty.

„Slavia < Wu-chan, ale podle Slávistů snad největší slávista a srdcař.“

„To je divný. Před pár dny se prsil, že ho peníze nezajímají a že nikam neodchází, načež byl celý Twitter zavalen nájezdem sešíváné letky vyprávějící srdceryvné storky o tom, jaký je Stanciu srdcař.“

„Když odcházel ve stejném věku Dočkal ze Sparty do Číny, měl na kontě 1 titul, 1 pohár a 1 superpohár. Říkám si, jestli v tu chvíli byl pro fanoušky Sparty taky krysa, když ho pak tak vítali při návratu.“

K celé záležitosti se vyjádřil i samotný předseda Odboru přátel Slavie David Ocetník. „S odchody hráčů ze Slavie, jsem se v posledních letech smířil. A nechává mě klidným. Ale pokud je pravda, že odejde Nico Stanciu, přiznávám, že zamáčknu slzu. A obrovsky mi bude chybět rozlučka s ním. Aspoň, ještě jeden zápas a zatleskat mu ve stoje.“

Zdroj: Lukáš Pečeně, Piotr, Jan Vacek, David Ocetník

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.