Spojte se s námi


Fotbal

Jak si vedla Lvíčata na mistrovství Evropy?

Skupinová fáze mistrovství Evropy do 21 let ve středu končí a již v pátek skončily postupové naděje týmu Karla Krejčího. Po remízách s Itálií a Slovinskem podlehla Lvíčata Španělsku. Jak si na turnaji vedli jednotliví hráči?

Publikováno

dne

Skupinová fáze mistrovství Evropy do 21 let ve středu končí a již v pátek skončily postupové naděje týmu Karla Krejčího. Po remízách s Itálií a Slovinskem podlehla Lvíčata Španělsku. Jak si na turnaji vedli jednotliví hráči?

Zdroj: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0

Martin Jedlička, 1-

Brankářská jednička Lvíčat předvedla proti Itálii skvělé zákroky. Proti Slovinsku ani Španělsku za góly až na jednu výjimku nemohla. Celkově velká jistota.

Matěj Chaluš, 2-

Kapitán výběru a jeden z jeho nejzkušenějších hráčů. Proti Slovinsku se nešikovně namotal ke gólu. Vzadu si svoje uhrál, nicméně jeho kolega Krejčí ho zastínil.

Michal Fukala, 2

Ve druhé půli utkání se Slovinskem přinesl čerstvý vítr do hry českého týmu. Ani proti Španělům vyloženě nepropadl. S jedenadvacítkou má před sebou ještě jeden cyklus.

Denis Granečný, 3

Rozporuplná postava v nominaci, jelikož v klubu prakticky nehraje. Blýskl se jedině nahrávkou na Lingra v utkání s Itálií. Jinak se od něj i navzdory malému vytížení čekalo více.

Libor Holík, 3

V kvalifikaci měl post pravého obránce prakticky předplacený. Musel střídat proti Itálii a nakonec šel dolů i proti Slovinsku. Ke svým výpadům se v podstatě nedostal.

Martin Vitík, 3

Bez jediného reprezentačního startu v této věkové kategorii se ocitl v základní sestavě proti Itálii, navíc v tříobráncovém systému. Ačkoli se dopustil několika chyb, nasbíral zkušenosti a v příštím kvalifikačním cyklu bude hrát větší roli.

Pavel Bucha, 3-

Upřímně, čekalo se od něj více. Jako by mu kolem něj chyběli spoluhráči z Plzně. Nebyl tím očekávaným tahounem a do dospělé reprezentace to má zase o něco dál.

Filip Havelka, 3

Fotbalista, který v kvalifikaci odehrál skoro všechno, si na mistrovství zahrál v základu jen se Španělskem. Odehrál si svoje, ale chyběla tomu nadstavba.

Dominik Janošek, 2-

Nejvíce se mu povedl asi zápas se Slovinskem, kde se podepsal pod vyrovnávací gól. Ačkoli toho v kvalifikaci odehrál taky hodně, v klubu nemá takové herní vytížení a bylo to na něm přeci jen znát.

Adam Karabec, 2

Překvapivě jeden z těch lepších hráčů. Nebál se hrát, chodil si pro míče, rozděloval je. Díky jeho trestnému kopu si Italové vstřelili vlastní gól. Určitě příslib do budoucna.

Michal Kohút, 4

Hrál v základu proti Slovinsku a takřka nebyl vidět. Po poločase už se na hřišti neobjevil. I on patří k těm, kteří budou součástí nové jedenadvacítky.

Ladislav Krejčí, 1

Nejlepší hráč Lvíčat na turnaji. Hrál spolehlivě, chytře, dostatečně důrazně, někdy spoluhráče značně převyšoval. Řekl si o pozvánku do reprezentačního áčka.

Tomáš Ostrák, 2

V zápase se Slovinskem rozhýbal hru celého týmu. Škoda, že nedostal více šancí. Vzhledem k věku bude k dispozici i pro nastávající kvalifikační cyklus.

Michal Sadílek, 2

Snažil se, bojoval, hecoval, hrál, kde bylo potřeba. Ukázal, že je správným kapitánem. Na to, aby se o něj zajímali v zahraničí, to ale asi nebylo.

Pavel Šulc, 2

Proti Itálii nastoupil na nezvyklém postu, poté už ukázal, co v něm opravdu je. Driblink, tah na branku, chytrost, drzé přihrávky. Bude klíčovým hráčem Lvíčat v příštích letech.

Patrik Žitný, 4

Říká se o něm, že naplno nerozvinul svůj talent. Ačkoli v kvalifikaci nastupoval pravidelně, na mistrovství si i díky nevalné formě z klubu moc nezahrál.

Václav Drchal, 3-

Věčná škoda, že nehraje v klubu. V kvalifikaci se mu docela dařilo. Potřeboval by po těžkých zraněních pravidelně hrát, jinak ustrne ve výkonnostním vývoji.

Ondřej Lingr, 1-

Bylo na něm vidět, že ve Slavii nabral sebevědomí. Uměl podržet míč, byl nepříjemný v soubojích, hodně toho oběhal. Škoda, že se nepotkal s lepší koncovkou.

Ondřej Šašinka, 4

Zatímco v kvalifikaci byl útočníkem číslo jedna, turnaj se mu nepovedl. Bylo znát, že v Baníku moc nehraje a není tolik produktivní. Proti Španělsku už chyběl v základu.

Antonín Vaníček, 3

Má rychlost i driblink, ale zatímco v české lize mu to stačí, na Španěly už to bylo málo. Přesto podal bojovný výkon a ukázal, že nominaci si zasloužil.

Dominik Plechatý, Matouš Trmal, Matěj Kovář – nehodnoceni

Zdroj: Kicker

Reklama

Oblíbené