Reklama

Jak si o práci říkají vítězové? José Mourinho je skvělý příklad!

Jak si o práci říkají vítězové? 19. dubna byl odvolán z Tottenhamu a již 4. května měl nové angažmá! Ve vysoce konkurenčním prostředí jako je fotbal téměř nemyslitelné. José Mourinho to však dokázal, jak?

Zdroj: Crystal Palace FC

Ať se někomu tento manažer nezamlouvá, nedá se mu odepřít to, že od roku 2004 až do roku 2020 získal hned 4x primát trenéra roku. To je nejvíce ze všech současných trenérů. Pro srovnání vynikající Pep Guardiola byl vybrán zatím pouze dvakrát.

José Mourinho je skvělý příklad člověka, který inovuje a neustále se adaptuje. Spousta expertů často kritizuje jeho fotbal, že je příliš defenzivní. Zapomínají však na to, že jeho týmy mají pokaždé svou tvář.

Možná právě schopnosti adaptovat se a inovovat stály za tím, že si po vyhazovu dokázal téměř okamžitě najít novou práci. O jaké adaptaci mluvím? Portugalský trenér i na svůj věk (58 let) využívá velice účinně moderní technologie a nástroje.

Po svém konci v Tottenhamu začal na sociální síti Instagram v podstatě prezentovat svůj trenérský životopis. Formou fotek nabitými emocemi a úspěchy upoutal pozornost fanoušků z celého světa. Trvalo to také pouze 15 dní než dostal novou práci v AS Řím. Na výčet obrázků jeho CV se podívejte sami.

Jaké ponaučení z toho plyne pro normálního člověka? Adaptace a inovace je v současném rychlém světě něsmírně důležitá. Právě José Mourinho známý svou vítěznou mentalitou může být skvělým příkladem.

Zdroje: Wikipedia, Instagram – Jose Mourinho

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Chorvatsko vs. Skotsko: Preview a tipy na sázení

Chorvatsko si to v úterý rozdá se Skotskem o pravděpodobně postupové třetí místo. Oba výběry mají zatím pouhý bod a na postup budou potřeba minimálně tři. Kdo urve tolik důležitou výhru?

Potřebujeme, mít druhého útočníka vedle Schicka se schopnostmi střelce, říká někdejší asistent Brucknera

Sám moc dobře ví jaké to je vést úspěšný nároďák. Miroslav Jirkal dělal v reprezentaci asistenta legendárnímu Karlu Brucknerovi a nyní si užívá úspěšnou jízdu České republiky na mistrovství Evropy.

Liverpool zintenzivňuje zájem o Adama Hložka, přestupová částka by byla rekordní

Adam Hložek je jedním z nejzajímavějších hráčů, které česká nejvyšší soutěž nabízí. Ve svých osmnácti letech je tahounem Sparty a není tak divu, že se o něj zajímají světové kluby.
Reklama