Reklama

Jak prestižní server hodnotil české reprezentanty proti Walesu?

Konečný výsledek 2:2 dává všechny karty do rukou Velšanů. Pokud během posledních třech kvalifikačních utkání výrazně nezaváhají, tak uhájí druhé místo ve skupině E. Nyní se však společně podíváme na číselné údaje, které nám pomohou poodkrýt individuální výkony českých hráčů v plné nahotě.

Zápas bedlivě sledoval i prestižní statistický server WhoScored, který obvykle podhodnocuje ratingy brankářům. A zápas České republiky s Walesem nebyl jiný! Fantastický Tomáš Vaclík dostal známku 6,26 a chybující Danny Ward na druhé straně inkasoval pouze lehce podprůměrný rating 5,8.

Nejlépe hodnoceným českým hráčem byl Patrik Schick s ratingem 6,94. Během utkání měl 35 dotyků s míčem, vytvořil dvě klíčové přihrávky a třikrát vystřelil. K tomu přidal 3 úspěšné driblinky, což je nejvíce ze všech hráčů v celém zápase.

Druhý nejlepší výkon dle statistik předvedl Aleš Matějů (6,85), který zaskakoval na postu zraněného Vladimíra Coufala. Po Aaronu Ramseym (75) měl druhý nejvyšší počet dotyků s míčem (74). Jeho úspěšnost přihrávek byla na slušných 86 %.

Matějů si připsal jeden driblink a byl hned 4x faulován. V defenzivní činnosti si připsal dva vyhrané souboje o míč (noha na nohu) a také jednou zachytil míč a vrátil ho do držení českého týmu.

Sparťanská křídla

Třetího a čtvrtého nejlépe hodnoceného hráče má pražská Sparta! Téměř totožné ratingy si vysloužili Adam Hložek (6,76) a Jakub Pešek (6,74).

Sparťanský megatalent Hložek vystřelil jednou na branku, připsal si jednu klíčovou přihrávku a 2 úspěšné driblinky. Na druhou stranu, jeho úspěšnost přihrávek byla na pouhých 60 %.

Jakub Pešek si nadprůměrný rating vysloužil především kvůli vstřelené brance a kvůli běžecké aktivitě. Jinak měl vůbec nejméně dotyků (30) s míčem na celém hřišti a jeho úspěšnost přihrávek byla též relativně nízká (62,5 %).

Slabší výkony Krále a Kalase

Nejnižší hodnocení z českého týmu si odnesli Alex Král (6,22) a Tomáš Kalas (6,18). Nerozehranému Královi se zápas prostě nevyvedl, měl hodně vyhozených míčů a málo průnikových přihrávek dopředu, přesto byla Alexova úspěšnost přihrávek 74%, což není nejhorší.

Tomáš Kalas měl úspěšnost přihrávek dokonce nejlepší z celého týmu (91 %), ale obrana inkasovala dvě branky, což je pro statistický portál hodně. Kalas během celého utkání hlavně nezískal ani jeden míč do držení našeho týmu po souboji (noha na nohu) a proti urostlému Moorovi vyhrál pouze jeden hlavičkový souboj.

Zdroj: WhoScored

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Už jsem fakt alergickej na to,jak se pořád o Hložkovi píše jako o talentu,nebo dokonce jako tady o megatalentu.Do kolika let budete psát o fotbalistech jako o talentech,do pětadvaceti?

    • Alergický nejsem, protože výše uvedený fakt každým vystoupením tlouštíka Hložka ukazuje , že všechny kecy o talentu, nedejbože, megatalentu, jsou jen vlhkým snem zoufajících Sparťanů a šejdíře Pasky, hrobaře ambicí sparťanských fanoušků.

  2. Čert vem co píšou noviny na Ostrovech, podstatný je, že práce “neskutečně lidského” trenéra Trpišovského nese “ovoce” v podobě rozšiřující se marodky Slávie. Ten jeho extrémě náročný styl se prostě dříve nebo později musel zákonitě projevit na zdraví hráčů, kteří odpadají jeden po druhým jako shnilé hriušky. Hlavně že má “Slávinka” pod smlouvou desítky hráčů, ale když přijde derby, tak Trpíšovský blekotá cosi o improvizované sestavě a spoustě zraněných. Teď si červenobílý vypijó kalich hořkosti až do dna, protože nastává éra resucitované Sparty. (Plzeň působí napohled nebezpečným dojmem, ale na jaře odpadne a skončí pátá za Slováckem a Ostravou)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené