Jak moc je Chovanec zamotaný v kauze Berbr? Už mu přišla obsílka, má hodně co vysvětlovat

Kauza kolem Romana Berbra na sebe namotává čím dál tím víc lidí. Zatímco ze začátku se obvinění točilo zejména kolem místopředsedy FAČR a jeho “synka” Romana Rogoze, v poslední době policie přichází stále na nová jména. Naposledy dostala obsílku například sparťanská legenda Jozef Chovanec.

Zdroj: sparta.cz

Původním důvodem zatčení Romana Berbra a spol. bylo manipulování zápasů druhé a třetí ligy a jednoho přípravného duelu. V drtivé většině případů se jednalo o Slavoj Vyšehrad, kde pozici sportovního ředitele zastával Roman Rogoz.

Při vyšetřování celé kauzy, zejména pak při odposleších, získala policie další cenné informace. “V zásadě se dá říct, že je tam nějakým způsobem zmíněna celá liga, prakticky všichni, co tu mají s fotbalem co do činění,” uvádí server seznamzprávy.cz

Jozef Chovanec se netají blízkým kamarádstvím s Romanem Rogozem, což mu může v nynější kauze velice uškodit. Policie totiž nyní vyslýchá ty, kteří měli co do činění s ovlivňováním zápasů. Když je například obviněn hlavní rozhodčí, jsou pozváni jeho asistenti z daného utkání či delegáti.

Detektivové začínají zvát k podání vysvětlení i členy někdejší komise rozhodčích a delagátů FAČR. V jejímž čele nestál nikdo jiný než právě Jozef Chovanec, bývalý kapitán a trenér národního týmu.

Komise byla odvolána v momentě, kdy vyšlo najevo obvinění z manipulování zápasů. Z dosavadních výslechů navíc vyplývá, že u Chovancovy komise nebyl žádný problém objednat si “svého” rozhodčího.

Letos v květnu měla utkání FNL mezi Vyšehradem a Líšní pískat trojice Ondřej Cieslar, Vít Melichar a Dan Vodrážka. Policie ale uvádí, že Roman Rogoz při schůzce na stadionu Evžena Rošického ovlivnil Jozefa Chovance, aby nominaci rozhodčích změnil.

Výsledek? Zápas nakonec rozhodovala trojice Jan Cihlář – Pavel Vlasjuk – Petr Klupák. “A 30. května v Orea Hotel Pyramida jim Rogoz předal finanční hotovost ve výši 150 000 Kč, kterou převzal Petr Klupák, a to za účelem, aby svým výkonem rozhodčích ovlivnili výsledek uvedeného utkání ve prospěch FC Slavoj Vyšehrad, a.s. Všichni jmenovaní rozhodčí uvedenou nabídku přijali,” píše se v policejním dokumentu.

Jozef Chovanec už obsílku k podání vysvětlení dostal, napoprvé se však nedostavil z důvodu údajné termínové kolize s jinou událostí.

K podání vysvětlení už se chystá také Jaroslav Klíma, majitel druholigového Vyšehradu. Ten Rogoze z pozice sportovního manažera ihned propustil, od té doby si Vyšehrad nepřipsal ani bod.

Policejní detektivové mají celou kauzu důkladně propracovanou, zejména díky odposlechům mají “silné náboje”. Kam až celá korupční aféra doputuje, zatím nevíme, ovšem můžeme jen doufat, že policisté dopadnou kompletní síť fotbalových podvodníků.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To musí být každému snad jasné, že Chovanec v tom jede také. Asi by Berbr nedosadil na post který potřebuje nějakýho poctivce. Všichni co zastávají důležitý post, tak smrdí až po uši v levárnách. Zatím vypadl z FAČR největší gauner, ale desítky jich tam zůstalo a nic závažného se nestane. Za nitky budou stále tahat hovada jako je Pelta, Malík a obávám se že i Berbr. Šmicer a další to myslí dobře, ale nemají šanci se tam dostat.

  2. Nevím ,jak je v tom namočený pan Chovanec,ale po přečtení článku od Mgr.Kubíčka s Olomouce,jak museli dlouhá léta platit milostpánům sudím jsem si jist,že toho Policie bude rozkrývat postupně víc a víc.Tím jsem si jist,že dojde i na ligové týmy,které doposud zaujali pozici mrtvého brouka.První vlaštovkou je pan.Nezmar ,jenž hovořil o šedé zoně.Čekám kdy bude ze šedé zony černá zona.Takové ty špičkově ošetřené nám všem dobře známé týmy ,jako Palermo,hvězdná Viktorka,Peltatým,věčně železná a mnoho jiných nyní prožívají vánoce v očekávání co je čeká za překvapení pod stromečkem a do nového roku.Proto se Ing.Šedlbauer naoko diví,že se mu nikdo doposud neozval a nikdo z ligových týmů ho nepodpořil.Tepličtí dobře vědí,jak funguje žumpa zvaná česká liga a hlavně se to nebojí říct na hlas ostatní musí dát na modlení,aby nezačal Taťka ukazovat prstem.Mafie v které jedou desítky fotbalových rozhodčích a tzv.ligových bafuňářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.