Reklama

Jak by mohla vypadat moravskoslezská reprezentace? V mnohém by předčila tu českou

Již za měsíc startuje EURO, kde bude hrát i česká reprezentace. Pojďme se však podívat na to, jak by čistě teoreticky mohla vypadat moravskoslezská reprezentace. Ve výsledku by nemusela být vůbec špatná.

Zdroj: 1. FC Slovácko

Trenér Jaroslav Šilhavý má nyní určitě plné ruce práce. Musí vybrat tu nejlepší nominaci, která nejprve odcestuje na přípravný kemp a posléze na samotný turnaj. V posledních dnech však přišel o jednoho z klíčových hráčů, jímž byl Lukáš Provod.

Celek české reprezentace je samozřejmě složen jak z hráčů z Čech, tak Moravy a Slezska. Ovšem nyní se podíváme na to, jak by teoreticky mohla vypadat základní jedenáctka hráčů narozených pouze na Moravě a ve Slezsku.

Moravskoslezská reprezentace by byla silná především v defenzivě! Jdeme si ji představit.

Brankář

Na postu gólmana by byl obrovský přetlak! Trenér by si mohl vybírat ze silné dvojice Tomáš Vaclík a Jiří Pavlenka. Vaclík se narodil v Ostravě a Pavlenka v Hlučíně. Slezská dvojice by tak trenérovi nabízela opravdu vysokou kvalitu.

Obrana

Další dominantou moravskoslezské reprezentace by mohla být obranná čtveřice. Na pravém obránci by byl zcela jistě Vladimír Coufal. Ze stoperů by si trenér mohl vybrat hned ze čtveřice hráčů. Ondřej Kúdela, David Zima, Ondřej Čelůstka a Patrizio Stronati, to je opravdu zajímavý výběr.

Z mého pohledu by byla nejzajímavější varianta: Coufal-Kúdela-Zima-Stronati.

Záloha

Složení záložní řady by pravděpodobně vycházelo pro tým nejlépe v diamantovém rozestavení bez klasických křídelních hráčů. Petr Ševčík, Ladislav Krejčí ml. (defenzivní), Ondřej Lingr (ofenzivní), Lukáš Sadílek. V podstatě se jedná o 4 středové hráče, kteří by museli hrát specifickým způsobem v diamantu.

Útok

Jelikož je sestava vystavěná v diamantovém rozestavení 4-4-2, tak by v útoku mohli být hned dva hráči. Útočníkem číslo jedna je bez debat Adam Hložek. Zajímavou variantou k rychlonohému mladíkovi by byl soubojový a zkušený Tomáš Poznar.

Celá sestava s vypsanou klubovou příslušností by vypadala takto:
Vaclík (Sevilla) – Coufal (West Ham), Kúdela (Slavia Praha), Zima (Slavia Praha), Stronati (Baník Ostrava) – Petr Ševčík (Slavia Praha), Ladislav Krejčí ml. (Sparta Praha), Ondřej Lingr (Slavia Praha), Lukáš Sadílek (Slovácko) – Adam Hložek (Sparta Praha), Tomáš Poznar (Fastav Zlín)

Moravskoslezská reprezentace by neměla kompetitivní křídelní hráče a typického levého obránce. Na levém bekovi by musel hrát jeden ze středních obránců.

Nejvhodnější variantou by byl asi Stronati, jedná se o levonohého hráče, ale určitě by tento post zvládl odehrát i Kúdela.

Myslíte, že se tato sestava mohla prát o účast na velkých turnajích? Koho byste do týmu případně zakomponovali a koho vynechali?

Zdroje: Transfermarkt, Wikipedia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jako vždy velké mezery ve znalosti České-Moravské kopané.Jen namátkově Kalvach Plzeň,Doležal Jablonec,Chorý Belgie,Pospíšil Polsko Kalas England-to jsou Olomoučtí,Jihlaváci-Vydra-England,Masopust-Slávie,Tecl-Slávie,Kopic-Plzeň,Klement-Slovácko.Ještě Helebrant,Sáček-Janošek-Růsek,Pachlopník s těch mladších.

  • Velmi neočekávaná zpráva pro fotbalové šéfy.Domů do Česka se vrací Joe Blazek,který svým fotbalovým talentem oslňoval v Brazilii.Jeho rodiče odešli z Česka v 80-tých letech do J.Ameriky
   kde se jim narodil syn, vyníkající fotbalista,který skoro 8 let hrál v Brazilii v prvotřídním ligovém týmu.Dnes už 30-tiletý Joe se vrátil s rodiči do své rodné země.Určitě bude mít zájem i zde se
   pochlubit svým svým talentem.

 2. autor je stejný trouba na češtinu, jako ti Pavločapkovi televizní pitomci – jen ti dokáží nechat hrát někoho na stoperovi, na obráncovi nebo na bekovi… podle jejich uvažování by tedy jiní pracovali na řezníkovi, na cukrářovi, na doktorovi…

  • Smysl je úplně jasný. Nějaký zapšklý moravsko-slezský trouba se tady snaží vyvolat nacionalistické vášně. Žádný jiný smysl taková pí**vina se smyslu “co by bylo kdyby” mít nemůže.

   • Přesně tak, oni to rádi dělají. Jinak to že se někdo narodil na Moravě ještě neznamená, že by jí chtě reprezentovat. Těch nacionalistů co mává tou žluto-červenou vlajkou(jaký paradox-Praha má stejnou barvu), kterou v 19 století vymysleli němečtí nacionalisté z Brna, není moc(barva zástavy Moravy je čeveno bílá šrafovaná orlice na modrém poli). Velká část by na to vůbec nepřistoupila a pokud by přeci jenom k tomu někdy došlo, chtěli by spíš reprezentovat Čechy, buď z vyčůranosti (kvůli koeficientu-Čechy by byly nátupci ČR, tak by Morava dopadla jako Slovensko v hokeji), nebo prostě proto, že se Moravany být necítí. A nakonec by Morava dělala Slezsku to samé na co nadává Čechám. Pochybuji že b se to jmenovalo Morava a Slezsko.

 3. Vo co vám v tom podělaným Ruiku doprdele de? Jak vůbec může vzniknout tak silně nacionalistický a hlavně naprosto bezcenný článek? Navíc tam máte amatérský chyby a přešlapy související z neznalostí fotbalu (což je vzhledem k fotbalové orientaci vašeho srandawebu dost žalostnej fakt) a neznalosti aktuální situace. Bohužel, tenhle váš úchylnej výtvor přesně zapadá do toho, co si o vás již dlouhou dobu myslím.

 4. Tož toto by Čehúni nedali. Skvělá sestava. Nějaký přáteláček alá Katalánsko by z toho mohl vzejít 🙂 Nejlepší fotbalisti sú z Moravy!!

  • Kudela určitě nemůže být v nominaci , když ma 10 zápasů stop.
   Tyto kdyby teorie jsou o ničem..

 5. V tom případě nabízím řešení.Ať se Morava a Slezsko opdtrhnou od ČR a utvoří vlastní stát.Pak budou mít ty “nejlepší” fotbalisty na světě a “čehúni” je nebudou využívat.Jen jsem zvědav,jak by to zvládli v Brně,Olomouci,Zlíně a dalších místech.Stejně se na Moravě a Slezsku chovají jako Slováci před rozpadem státu.Stejně,jako tehdy,je i Moraváků plná Praha a stejně,jako Slováci,jenom škodí nejen Praze,ale celému státu.Tak si ty nejlepší fotbalisty také udržte,moravská přiblbla.Proč každý utíká do Čech?Protože jste neschopní!Stačí,Bonifáci?

  • Jste zcela mimo, pane Majevský. Nikdo neutíká do Čech, max. do Prahy, ale to jen z důvodu, že je to hlavní město, díky čemuž má “jiné” postavení, ostatně jako je to všude jinde na světě. Zajímavé je, že všichni ti “neschopní” táhnou Čechy. Kdo škodí, jsou spíše vyčůraní Češi. Na Moravu přijedou a čekají že slivovice teče potokem, očekávají dary vín a klobás, naopak v Čechách si člověk musí říct i o vodu. Žil jsem v Praze 7 let a už bych nechtěl. Česká povaha je jen faleš, vyůranost. Takže názory jsou tady opačné. Stačí, Majevský?

  • Ty jsi těžký vypatlanec… už za komunistů žila Praha ze Severní Moravy,z průmyslu a dolů…Praha sama o sobě kromě ČKD nikdy nic nevyprodukovala,jen takové pitomce jako jsi TY!!!

   • Ty jsi dobře vylízaný nacionalistický tupec, jak typické ta vaše Morava je nejlepší , z nejlepších, všechno tam máte, ve všem jste nejlepší, kdyby Vás nebylo, tak pochcípeme hlady. Průmysl byl jen u Vás, nikde jinde. A co takhle obráceně, nakopat Vás do prdele, aby jste odtáhli, pracovní síla se najde určitě spíš, než vybudovat zázemí , firmy a průmysl, který prostě nemáte. Kdo pak chcípne hlady. Jinak kdo převážně zdrhal do USA, v 19. a na začátku 20. století, řevážně Moraváci, jelikož jste tam chcipali hladya šli jste za lepším, kdyby tam bylo tak dobře a Vy byli tak hrdí, tak zůstanete doma. Ostatně to samé děláte i dnes, lezete do prahy, je Vás ti jak sraček, a zabíráte ty nejelpší místa, jelikož se jeden moravský vychcánek dostane na nějaké lepší, nasre si tam kompletní rodinu i s vesnicí. Klientlistická, vychcaná pakáž. Hlavně na nadávání na Pražáky jste machři, jenom to tu vyžerete a na víkend jedete dlat bordel a chvástat se domů a tamní místní pak nadávají na Pražáky, přitom to dělají mistní moravské náplavy. Chatu by si koupil 300 km od domova jen idiot.

  • Tak požádej své české byrokraty, aby Moravu a Slezsko vypustili ze sféry svých velkočeských zájmů!

 6. Dobrý nápad, jen by Praha měla vrátit dluhy Moravě a Slezsku. Zbytku Čech budiž odpuštěno, takový zázrak to tam není. A fotbal je ubohý tam i tam

 7. Vrchol trapnosti. Jděte i s celou Moravou do pr…..! Moravský fotbalista=neschopný sportovec.

 8. Ty jsi těžký vypatlanec… už za komunistů žila Praha ze Severní Moravy,z průmyslu a dolů…Praha sama o sobě kromě ČKD nikdy nic nevyprodukovala,jen takové pitomce jako jsi TY!!!

  • Severočeský kraj bylo co? Uranové doly Příbram ,odkud CCCP vozilo rudu levně? Kladno tato debata a vy jste stejně hloupý ,jako debata celáV Praze žije špica kvalitních politiků z Moravskoslezského kraje v respektive Morava a Slovák vládnou! Pitomý hloupý můj názor ,ale na vaši stupiditu se nedá jinak reagovat!!!!

   • Z Horných Uhier,Ináč rodištem z pod Tatier!Lebo najslavnejšia priepovídka :My sme ti kokotíci z Tatier,ako by nás mala stejná matier_dobre takandrejko!

 9. Neskutečná debata,kdo je odkud a jaká repre už chybí jen Okamúra a Faltýnek odkud jsou? Já chci reprezentaci Středočeská země ,každý je odněkud?! Nu který novinář vymyslel tento článek ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Třetí nejdražší přestup v historii? Pro Abramoviče žádný problém! Haaland má namířeno do Chelsea

V posledním týdnu se objevilo mnoho spekulací o Erlingu Haalandovi. Dvacetiletý norský útočník má podle všeho namířeno do londýnské Chelsea. Romana Abramoviče, majitele Chelsea, tento přestup vyjde hodně draho.

Švédsko vs. Slovensko: Preview a tipy na sázení

Slovensko stejně jako Česká republika svůj úvodní zápas skupiny vyhrálo a k postupu do osmifinále mu stačí pravděpodobně jediný bod. Získá ho v pátek proti Švédsku?

Glosa: VAR tak, jak ho chceme! Euro je první velkou soutěží, kde je videorozhodčí ku prospěchu

Už jsou to téměř tři roky, co je VAR součástí našich fotbalových životů. Očekávání byly vysoké. Vynulují se chyby, zodpovědnost se rozdělí na více osob, a tak dále... Nakonec je však videorozhodčí spíše přítěží.
Reklama