Spojte se s námi


Fortuna liga

Jak bude vypadat sestava Sparty na ligu? Generálka příliš nenapověděla

Publikováno

dne

V jaké sestavě nastoupí Sparta do zápasu s Opavou? Vzhledem k výkonům v generálce si nemůžeme být úplně jistí.

Brankář

Florin Nita – 80%

Nita si drží stabilní formu, výkony v přípravě ale nebyli úplně to, co si Sparta představuje. Ovšem tento post určitě není jeden z těch, kde Spartu tlačí bota. Generálka naznačila, že si Nita alespoň pro zápas s Opavou místo v základní sestavě udrží.

Milan Heča – 20%

Letní posila letenských ukázala, že má na to chytat pod tlakem ve velkém týmu. Jeho výkony byly přesvědčivé, s obranou se dokázal poměrně rychle sehrát. Trenér Hapal ale spíše upřednostňuje Nitu a tak musí Heča pořádně makat aby se dokázal prodrat do základní sestavy.

Pravý obránce

Alexandru Chipciu – 90%

Rumunská letní posila i přes nepříliš přesvědčivé výkony na tomto postu bude téměř určitě v základní sestavě proti Opavě. Pokud se Spartě povede přivést na tento post ještě jednoho hráče, skoro jistě se Chpciu posune do záložní řady.

Tomáš Wiesner – 10%

Díky přesvědčivým výkonům v minulé sezoně v Liberci si ho Sparta stáhla z hostování. Bohužel hned v prvním přípravném zápase si zlomil čelist a tím pádem skoro celou herní část přípravy vynechal. Pokud se nestane nic mimořádného, v základní sestavě ho neuvidíme.

 

Stoperská dvojice

Lukáš Štětina – 95%

Podle kabiny Sparty nejlepší hráč minulé sezony. Ovšem pokud se podíváme na minulou sezonu, toto ocenění nemá příliš velkou váhu. Výkony Štětiny sice patřily mezi to lepší v týmu Sparty, ovšem že by se daly považovat za spolehlivé, to se říci nedá. V základní sestavě ale pro něj místo bude.

Semih Kaya – 90%

Kaya v přípravě dělá chyby, které tým stály několik branek, bohužel pro Spartu ale posila Radaković nesmí hrát kvůli přeneseným žlutým kartám z minulé sezony a tak Kaya v základní sestavě pravděpodobně chybět nebude.

Costa Nhamoinesu – 15%

V přípravě toho moc nenahrál, nedá se očekávat že by do zápasu zasáhl, pokud se jeden ze stoperů nezraní. V týmu je jeden z nejdéle sloužících a jako jeden z mála si zaslouží užívat termín „sparťan“.

Levý obránce

Martin Frýdek – 60%

Post, který není ještě zcela rozhodnut. Generálka ukázala, že větší šanci do základní sestavy má právě Frýdek. Výkony na tomto postu jsou určitě kvalitnější, než v záložní řadě.

Eldar Civić – 40%

Jediný, kdo ze sparťanské kádru vyhrál mistrovský titul. Na hostování ve slovenské Trnavě se mu dařilo a očekávalo se, že by měl zabojovat o základní sestavu. Prozatím trenér Hapal upřednostňuje českého hráče.

Defenzivní štíty

Jiří Kulhánek – 65%

Hráč, který je trnem v oku několika sparťanských fanoušků. Ti mu vyčítají příliš časté přihrávky na obranu, místo větší podpory útoku. Pro trenérský štáb je ale jistotou.

Guelor Kanga – 60%

Menší zranění a horší výkony nasvědčují tomu, že nemá základní sestavu jistou. Nicméně stále se počítá, že by měl v sobotu nastoupit od 1. minuty.

Mihailo Ristič – 40%

V minulé sezoně nenastupoval, v přípravě obstál. je jedním z pozitiv přípravy letenských a bude bojovat o post s Kangou. Ten si prozatím pozici pravděpodobně udrží.

Lukáš Vácha – 25%

V přípravě nepodával špatné výkony, dokázal vstřelit branku ale i díky své výšce se jeho nasazení příliš neočekává.

Michal Sáček – 10%

O Sáčkově budoucnosti se jedná, momentálně je na jeho postu několik lepších hráčů.

Ofenzivní záložník

Nicolae Stanciu – 99%

Nejjistější post, Nico na jaře byl jednoznačně nejlepší hráč Sparty a bude kapitánem týmu. V přípravě ale příliš neoslnil, často kazil přihrávky. Může alternovat i na pravé záloze.

Néstor Albiach – 1%

Hráč, který i díky zranění ve Spartě nenahrál příliš zápasů, jeho působení v pražském týmu se chýlí ke konci.

Krajní záložníci

Hráči můžou často alternovat na obou pozicích, proto je tento post uváděný dohromady.

Srdjan Plavšić – 80%

„Atomový mravenec“, jak se mu přezdívalo již v Crvene Zvezdě má pozici téměř jistou, hraje spolehlivě a je velmi mrštný, pouze zranění by ho dokázalo pro sobotní zápas vyřadit ze sestavy.

Tal Ben Chaim – 60%

Hráč pro přípravné zápasy. Jak zimní, tak letní příprava se mu vydařila, vždy se stal nejlepším střelcem, ovšem spoustu šancí dokáže zahodit. Do sezony se mu forma nedokáže přenést. V základní sestavě by se ale mohl představit.

Vukadin Vukadinović – 30%

Minulou sezonu strávil ve Zlíně, ovšem nijak neuchvátil. Příprava pro něj byla obstojná, ale na základní sestavu to ještě nebude.

Zinedin Mustedanagić – 20%

Čerstvě dvacetiletý mladík je velký talentem sparťanské akademie. V přípravě dostával spoustu šancí, ovšem nedokázal je naplno využít, pokud od zápasu nastoupí, bude to spíše ze střídačky.

Bogdan Vatajelu – 10%

V poslední době příliš nenastupoval, nedá se očekávat jeho zařazení do základní sestavy.

Útočník

Benjamin Tetteh – 50%

Letní posila se uvedla hned v prvním zápase brankou. O základní sestavu bude muset ještě před zápasem hodně bojovat. Jeho přestup do Sparty ještě není administrativně dotažen.

Matěj Pulkrab – 40%

Navrátilec z hostování na jaře zazářil v Liberci. Před přípravou se dal očekávat souboj s Šuralem, momentálně je ovšem situace zcela jiná. Matěj se příliš neosvědčil, ale jeho nasazení je jednou z více možností, o které trenérský štáb uvažuje.

Josef Šural – 10%

V přípravě nenastupoval, hovoří se o jeho zdravotních problémech, případně výkyvem formy. Bylo by překvapení, pokud by v sobotu nastoupil.

Očekávaná sestava proti Opavě: Nita – Chipciu, Kaya, Štetina, Frýdek – Kulhánek, Kanga, Stanciu – Plavšić, Ben Chaim – Tetteh

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.