Spojte se s námi


Fotbal

Ivan Hašek po reprezentační premiéře: Sen. Výhra je lepší než prohra. Jsem rád, že kluci nic nevypustili. Chceme být nečitelní

Česká fotbalová reprezentace za sebou má první zápas pod vedením nového trenéra a porazila v něm Norsko 2:1. O góly se postarali David Zima a Antonín Barák. Jak svou premiéru hodnotí kouč Ivan Hašek?

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace za sebou má první zápas pod vedením nového trenéra a porazila v něm Norsko 2:1. O góly se postarali David Zima a Antonín Barák. Jak svou premiéru hodnotí kouč Ivan Hašek?

Norsko v čele s hvězdami Erlingem Haalandem či Martinem Odegaardem nedokázalo porazit českou fotbalovou reprezentaci. V přípravném utkání prohrálo 1:2, třebaže to zpočátku vypadalo, že Ivan Hašek zažije krušnou premiéru.

„Vždy je lepší vyhrát než prohrát. Jsem rád, že se nám to podařilo. Především jsem také rád, že je na klucích vidět, že nic nevypustí a makají. Je dobré vědět, že se na ně mohu spolehnout, že budou makat až do konce,“ nechal se po zápase pro server Fotbal.cz slyšet trenér.

Výhru České republiky zařídili David Zima, jenž se prosadil hlavou po centru Tomáše Součka, a navrátilec Antonín Barák, který se krásně trefil z přímého kopu.

Jak Ivan Hašek zápas hodnotí?

S výsledkem je Ivan Hašek spokojený, na hře jeho svěřenců ovšem viděl nedostatky. „Všichni jsme viděli, že co se týče hry, máme stále na čem pracovat. Uděláme si rozbor a vše si k tomu řekneme,“ říká.

Opět však vyzdvihl pracovitost všech hráčů, včetně těch, kteří na hřiště přišli v průběhu utkání. Postěžoval si ale na to, že jeho svěřenci hráli až příliš v hlubokém bloku, ze kterého se nedokázali dostat. Naopak chválil agresivní presink Norů.

Zapracovat se prý musí na odvaze. Jeho cílem pak je nečitelnost: „Určitě je to hodně nepříjemné a známe to z vlastní zkušenosti, protože obecně máte na tréninky a přípravu před zápasy málo času. Takže nenacvičíte skoro nic. Když pak máte soupeře, který v každém zápase hraje v jiné sestavě a jiném rozestavení, tak je to určitě nepříjemné. Pro mě by to určitě nepříjemné bylo, takže chci, abychom i my byli nečitelní pro soupeře.“

Výhru považuje Ivan Hašek za důležitou, chce ji ale potvrdit v dalším zápase. Tam počítá s tím, že česká reprezentace bude muset více tvořit hru. O to důležitější výhra nad Norskem je z hlediska sebedůvěry a sebevědomí.

Angažmá v reprezentaci na závěr rozhovoru označil za sen: „Člověk prožívá něco, co je pro každého sen. Pro mě je to také sen, nádherné, takže si to užívám. A nejen já. A věřím, že si to budou užívat i hráči a celý realizační tým.“

Zdroj: FAČR, Fotbal.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.