Fotbal
Itálie postupuje do finále Eura! Na penalty zdolala Španělsko
Itálie je prvním postupujícím do finále Eura 2021. Rozhodly pokutové kopy, v nichž na straně Španělů selhali Alvaro Morata a Dani Olmo. Z Italů se mýlil jen Manuel Locatelli.

Zdroj: S.S. Lazio
Itálie je prvním postupujícím do finále Eura 2021. Rozhodly pokutové kopy, v nichž na straně Španělů selhali Alvaro Morata a Dani Olmo. Z Italů se mýlil jen Manuel Locatelli.
První šanci zápasu měl až v patnácté minutě Ferran Torres, branku ale minul. Pět minut nato nahrál Emerson do dobré pozice Ciro Immobilemu, ten však celou akci zbrzdil a nic z ní nebylo.
Ve 25. minutě vypálil z vápna Dani Olmo, Gianliugi Donnarumma se ale blýskl skvělým zákrokem. Španělé byli aktivnější, do zavřené obrany Italů se však skoro nedostávali.
Ve 45. minutě střílel z úhlu aktivní Emerson, napálil ale jen břevno. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
Druhou půli otevřela střela Sergia Busquetse zpoza vápna, která jen o pár centimetrů minula horní tyč. V 58. minutě vypálil z dálky Mikel Oyarzabal, Donnarumma to ale i tentokrát poradil.
A dvě minuty nato toho Oyarzabal litoval. Na druhé straně se do balónu opřel Federico Chiesa a poslal jej k zadní tyči. V 68. minutě měl pojistku na noze Domenico Berardi, Unai Simón však nohama jeho pokus vyrazil.
Křídelník Sassuola to znovu zkusil v 80. minutě, i tentokrát byl ale Simon úspěšnější. Z následného brejku padl vyrovnávající gól. Olmo našel Alvara Moratu a ten už se nemýlil.
To byla poslední šance základní hrací doby, šlo se tedy do prodloužení. To příliš zajímavé nebylo, aktivnější Španělé se ke střelám dostávali jen minimálně a o vítězi tak rozhodly pokutové kopy.
V první sérii selhali oba střelci, v druhé i třetí naopak oba proměnili, ve čtvrté selhal Morata. Hned první mečbol využil Jorginho a Itálie tak jde dál.
Zdroj: UEFA EURO 2021

-
Bojové sportypřed 5 dny
Nádhera, Vánoce jsou tady. Paige VanZant opět potěšila fanoušky, spolu s ní se odhalila polská kráska, od níž se to nečekalo
-
Chance Ligapřed 5 dny
Slavia řeší odchody. Tito hráči mohou v zimě opustit Eden. Jsou mezi nimi mladíci i hráči známých jmen
-
Chance Ligapřed 4 dny
Blíží se velká ztráta pro Baník Ostrava? Slezané mohou přijít o jednoho z nejlepších hráčů. Hlásí se Premier League
-
Chance Ligapřed 5 dny
Vyhrála Slavia boj o jeden z největších talentů v lize? Do Hradce má poslat 40 milionů korun