Reklama

Itálie má výjimečný tým, ve finále jsou dvě nejlepší mužstva na turnaji, má jasno Southgate

Už v neděli se dočkáme velkého finále letošního mistrovství Evropy. Anglie se ve Wembley ve svém prvním finále utká s rozjetou Itálií. K utkání se již vyjádřil kouč anglické reprezentace. Co řekl?

Anglii čeká první finále mistrovství Evropy v historii. Celkově se pak jedná teprve o druhé finále významného turnaje od mistrovství světa z roku 1966.

To Itálie je v tomto ohledu mnohem zkušenější, čehož si je vědom i trenér Gareth Soughate.

„Čeká nás ještě dlouhá cesta, než bude možné Anglii považovat za tak fotbalovou zemi, jakou je Itálie,“ překvapil kouč anglického národního týmu.

Southgate přiznal, že vývoj italské reprezentace pod vedením Roberta Manciniho pečlivě sledoval celé dva roky a je si vědom, jakou práci u týmu bývalý trenér Manchesteru City odvedl.

Letos je to navíc 15 let od doby, kdy Itálie vyhrála v roce 2006 mistrovství světa v Německu, když ve finále porazila Francii. Euro pak Italové vyhráli pouze v roce 1968, v letech 2000 a 2012 však byli ve finále.

„Itálie má svůj jedinečný způsob hraní. Má skvělého ducha, skvělou energii. Jako všechny italské týmy je i tento výběr takticky velmi dobrý, ovšem oproti dřívějším výběrům hrají Italové velmi moderně,“ má jasno Southgate.

„Itálie má zkrátka výjimečný tým. Bezesporu se do finále dostaly dva nejlepší týmy celého turnaje,“ dodal kouč Anglie.

Southgate se však musí mít na pozoru. Anglie totiž nikdy na významném turnaji Itálii neporazila, naopak ve všech čtyřech předchozích případech padla.

Bude tomu tak i nyní?

Zdroj: Sky Sport Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Je smutné, že Anglie je ve finále jen díky tomu, že hrála pouze jeden zápas mimo Londýn. A také díky tomu, že jim rozhodčí připískávali. Zkrátka to bylo připraveno tak, aby Anglie vyhrála. Snad se jí to nepovede. Pořád si myslím, že Italové jsou daleko lepší.

  2. Až na to, že ve finále mělo hrát Španělsko, na jehož technickou vyspělost všichni koukají z velké dálky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené