Spojte se s námi


Fortuna liga

Inventura kádru Slavie: Kteří hráči v Edenu zůstanou a kdo je naopak kandidátem na odchod?

Sezóna 2023/2024 nejvyšší české fotbalové ligy končí a pražská Slavia potřetí za sebou nevyhrála titul. V klubu se tak musí nutně ptát, zda současný kádr má na to, aby v příští sezóně kýžený titul získal. Kteří hráči by určitě měli zůstat a kteří naopak jsou kandidáty na odchod?

Publikováno

dne

Sezóna 2023/2024 nejvyšší české fotbalové ligy končí a pražská Slavia potřetí za sebou nevyhrála titul. V klubu se tak musí nutně ptát, zda současný kádr má na to, aby v příští sezóně kýžený titul získal. Kteří hráči by určitě měli zůstat a kteří naopak jsou kandidáty na odchod?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mezi absolutní opory patří Tomáš Holeš. Zabydlel se na pozici stopera, chybuje velmi málo a patří také do reprezentace. Dalším tahounem týmu je Mojmír Chytil, jenž v první sezóně za Slavii předčil všechna očekávání.

Lukáš Provod sice není ve formě jako před zraněním, nicméně stále je v dobrém fotbalovém věku a některé jeho výkony naznačily návrat právě k bývalé formě. O Oscarovi pak asi není třeba se vůbec bavit, když je pro sešívané naprosto stěžejním hráčem.

V posledním půlroce se mezi tahouny zařadil i David Douděra, který vyhrál souboj o základní sestavu s Tomičem. Zimní posila Jindřich Staněk pak ukazuje, že umí předvést důležité zákroky v pravý čas a správným způsobem odpověděl na kritiku mnoha fanoušků.

Hráči na pomezí základu a lavičky

Mezi tuto kategorii spadá David Zima. Ačkoliv nepůsobil na jaře jistě, pořád má na to, aby se vrátil do staré formy. Nutno dodat, za sto milionů se to od něj i očekává. Conrad Wallem by v příští sezóně klidně mohl být stabilním členem základní jedenáctky.

Dalším hráčem, který by v následujícím ročníku mohl dostat ještě více herního času a zodpovědnosti, je Tomáš Vlček. Ondřej Zmrzlý se ze všech levých beků v týmu jeví asi nejnadějněji. A pokud si slávističtí fanoušci stěžovali na to, že v týmu není mnoho „techniků“, tak Matěj Jurásek je typem hráče, kterého Slavia v kádru jinak nemá.

Do kategorie na pomezí základu a lavičky spadají i další hráči nad třicet let jako Lukáš Masopust, Jan Bořil, Petr Ševčík a Ivan Schranz. Masopust střídá kvalitní výkony se slabými, Bořil se po dlouhém zranění probojoval na pomezí základní sestavy.

U Petra Ševčíka vše hodně záleží na jeho zdravotním stavu, jinak je to kvalitní hráč. Ivan Schranz mnohokrát ukázal, že důležité a těžké zápasy mu sedí a dokáže v nich podat nadstandardní výkony.

Hráči s otazníkem

U Ondřeje Koláře záleží nejvíce na tom, zda bude zdravotně v pořádku a zda bude mít stále zájem chytat na nejvyšší úrovni. Malick Diouf zatím nepřesvědčil, ale bylo by fér dát mu ještě šanci.

U Davida Pecha bude záležet na tom, jak se dá do kupy po těžkém zranění. Mick van Buren je oblíbenec slávistů, ale má ještě na to sešívaným pomoci? To je otázka, na kterou v Edenu během léta také budou hledat odpověď. Michal Tomič zase doplatil na dobrou formu Douděry, jinak je ale solidní náhradou.

Kdo patří mezi kandidáty na odchod ze Slavie?

Takových hráčů je hned několik. Mezi prvními figurugje Sheriff Sinyan, který byl více zraněný než zdravý, načež navíc, když hrál, nepřesvědčil. Tahounem Slavie byl mimochodem také Igoh Ogbu. Dá se ovšem očekávat, že do Edenu na jeho osobu přiletí nejedna nabídka.

Největším zklamáním je zřejmě Muhamed Tijani. Christos Zafeiris pak v druhé polovině sezóny nepodával výkony jako po příchodu do Slavie a je možné, že ho z Edenu vykoupí Salzburg.

Stanislav Tecl definitivně končí s fotbalem. Také Václav Jurečka by se mohl stěhovat o dům dál. U Aleše Mandouse se klidně může stát, že nebude dál chtít plnit jen roli dvojky a odejde.

Slavia má samozřejmě ještě spoustu hráčů na hostování v různých klubech, ale informace o tom, jaká bude jejich budoucnost, jsou zatím mizivé.

Zdroj: SK Slavia Praha, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.