Inter vyhrál na půdě FC Turín, trefil se i zabiják Lukaku

Fotbalisté Interu Milán zvítězili ve třináctém kole Serie A na půdě Fc Turín poměrem 3:0. Zápas výrazně ovlivnilo zranění Bellotiho, bez kterého jsou turínští poloviční. První gól vstřelil Martinéz, na kterého následně navázal De Vrij a Lukaku.

Úvodní desetiminutovka vyšla lépe domácím, ti byli však nepřesní ve finální fázi. A tak udeřil hostující Inter. Hlavičkový souboj vyhrál Vecino a přesnou nahrávkou vyslal Lautara Martinéze, jenž míč umístil k levé tyči.

Hned minutu po inkasovaném gólu navíc kvůli zranění muselo střídat největší eso turínských, Andrea Belotti. Následující minuty se nehrál hezký fotbal, a to především kvůli hustému dešti, až ve 28. minutě domácí vystřelili z úhlu, s čímž ale brankář Handanovič neměl problém.

Ve 31. minutě se vytáhl gólman domácích, Salvatore Sirigu, když parádním zákrokem zneškodnil hlavičku Lukakua. O minutu později už ale Inter mohl slavit, domácí totiž vůbec nepokryli zadní tyč a stoper de Vrij jen nastavil nohu.

Ve 41. minutě hlavičkoval de Silvestri, trefil ale jen jednoho z bránících hráčů Interu. Minutu nato na druhé straně střílel Nicolo Barella, fantastický zákrok znovu předvedl Sirigu. V nastavení první půle ještě v tutové šanci selhal Baselli, když trefil jen prostředek odkryté kasy kam na poslední chvíli skočil Handanovič a udržel dvoubrankové vedení.

Druhá půle začla stejně jako ta první šancí domácích, hlavička Izza šla však nad. Pár vteřinek nato v tutové šanci neuspěl Lukaku, když těsně minul levou tyč. V 55. minutě Inter uťal naděje domácích, právě Lukaku si ideálně zpracoval míč a mezi nohama obránce propálil kulatý nesmysl do brány.

V 59. minutě se pokusil snížit Lukič, trefil ale jen prostředek brány. Střelecký zmar domácích kurunoval Ansaldi, který svým pokusem sestřelil jednoho z diváků. S rostoucím deštěm kvalita utkání klesala, v 8. minutě se o druhý gól pokusil Lukaku, branku však netrefil. Další zajímavá šance už nepřišla a Inter tak dle očekávání porazil Fc Turín.