Reklama

Insigne: Prodával oblečení, kvůli výšce chtěl skončit s fotbalem. Teď hraje finále Eura

Až v neděli večer vyběhnou na trávník ve Wembley v modrých dresech Italové, celá šedesátimilionová země se bude spoléhat na “Lorenza Il Magnifica”. Lorenzo Insigne je hlavní hvězdou finalistů Eura, jeho cesta na vrchol však byla poněkud trnitá.

Mládí těch největších fotbalových hvězd často jede podle jednoho vzorce. V dětství zažily chudobu, nedostatek, láska k fotbalu ale byla silnější.

Právě těžké podmínky jim dodaly hlad a sílu dostat se na nejvyšší úroveň, vymanit se z chudoby. Právě hlad po úspěchu je totiž faktor, který dětem, co mají všeho dostatek, často chybí.

A nejinak tomu bylo i u Lorenza Insigneho. Narodil se 4. června roku 1991 v městečku Frattamagiore, 15 kilometrů od Neapole.

Rodiče měli problémy s uživením Lorenza a jeho třech bratrů ve velmi malém domečku, kam se pět lidí sotva vešlo. Situace se ještě zhoršila, když byl Lorenzův otec vyhozen z práce.

Přes to všechno rodák z Frattamagiore neztrácel lásku k fotbalu. Jako dítě strávil na ulicích s míčem celé dny, na což později vzpomínala i jeho matka. “Jako malý měl plnou pusu jídla, ale i v tu chvíli měl balón u nohy.”

Aby trochu pomohl rodinné situaci, vzal práci prodavače v obchodě, kde prodával oblečení. Za nedlouho si vydělal dost na to, aby si koupil dres svého fotbalového idolu, fenomenálního brazilského útočníka Ronalda.

Jako mladík působil v klubu Olimpia Sant Arpino, kde fotbalově zářil a dával najevo své umění. Následně si jej všimli skauti Neapole, kteří přehlédli jeho výšku a zařadili ho do týmu U15.

Právě výška ale nadělala Insignemu velké problémy. Momentálně ve svých 30 letech měří 163 centimetrů a jeho nízké těžiště je spíše výhodou, v mládí ale tomu tak nebylo.

“V Itálii jsou skauti velmi upřímní. Říkali nám: “Líbí se nám, ale je moc malý.” Strašně mě to frustrovalo, chtěl jsem kvůli tomu s fotbalem skončit. Jen jsem si přál, abych se ráno probudil a přes noc vyrostl,” zavzpomínal na složité období Insigne.

Jako dospívající prošel Lorenzo několika hostováními. Vyzkoušel si angažmá v klubech jako Cavese, Foggia či Pescara. Tam se konečně našel, když nasázel 18 gólů ve 34 utkáních a pomohl Pescaře k titulu v Serii B. A kdo jej měl na starosti? Zdeněk Zeman, český trenér a vyznavač útočného fotbalu.

V Pescaře se navíc setkal s Cirem Immobillem a Marcem Verattim. A s oběma spoluhráči bude v neděli bojovat o titul mistra Evropy za rodnou zemi.

Po úspěšné sezóně v Pescaře si ho Neapol stáhla do A-týmu a od té doby už nikdy nenavlékl jiný dres.

Jak se říká, za vším hledejte ženu a tak to bylo podle mnohých i v případě Insigneho. Ten si totiž v Neapoli našel přítelkyni (dnes už manželku) Genoveffu Darone, jenže angažmá v Pescaře jej od ní vzdálilo na 250 kilometrů.

Insigne tudíž dřel tak moc, aby se mohl do Neapole ke své lásce vrátit. 18 ligových gólů návrat zajistilo a Lorenzo se na konci roku 2012 s Genoveffou oženil.

I přes zájem jiných evropských velkoklubů Insigne nikdy Neapol neopustil. Za klub ze třetího největšího města v Itálii zaznamenal už 305 soutěžních startů, ve kterých vsítil 85 branek.

Je jednou z největších hvězd v aktuálním kádru Roberta Manciniho na Euru a sní o evropském zlatu. Bude si moct prodavač z obchodu v neděli říct, že je král Evropy?

Zdroj: Lifebogger, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené