Spojte se s námi


Fortuna liga

Inkasovat doma třikrát? To je extrém, ví Trpišovský. Kouč Slavie prozradil, proč nehrál Zima a promluvil o špatné defenzivě

Slavia v neděli večer v rámci 20. kola Fortuna ligy sice zvládla duel s Jabloncem, hned třikrát však inkasovala. Přesně na to téma pak na tiskové konferenci po zápase hovořil Jindřich Trpišovský, jenž například přiznal, že inkasovat doma třikrát je zkrátka extrém.

Publikováno

dne

Slavia v neděli večer v rámci 20. kola Fortuna ligy sice zvládla duel s Jabloncem, hned třikrát však inkasovala. Přesně na to téma pak na tiskové konferenci po zápase hovořil Jindřich Trpišovský, jenž například přiznal, že inkasovat doma třikrát je zkrátka extrém.

Jindřich Trpišovský poslal oproti původním předpokladům do základní sestavy proti Jablonci Tomáše Holeše i Conrada Wallema, kteří byli ještě na začátku týdne zranění.

Na stoperu potom nastoupil Lukáš Masopust a ve středu zálohy Petr Ševčík. Zimní posily si tak musely na první start počkat.

Jenže právě směrem do defenzivy Slavia hořela. Výše zmíněný norský fotbalista se sice postaral o dva góly sešívaných, na druhou stranu se ale podepsal pod dvě inkasované branky. Zkušený Masopust podal i podle domácích fanoušků vskutku tragický výkon.

A právě na téma výběru hráčů do obrany promluvil kouč Slavie na pozápasové tiskové konferenci. „Holi (Tomáš Holeš – pozn. red.) naplno trénoval v podstatě čtrnáct dní a vynechávali jsme ho z toho z důvodů, o kterých jsem už mluvil,“ uvedl Trpišovský na tiskové konferenci.

„U Lukáše to pak bylo jednoznačně s ohledem na zakládání, čekali jsme, že Jablonec nastoupí v pěti obráncích, což se potvrdilo. Lukáš je v zakládání hry strašně silný, takže to rozhodlo jeho prospěch,“ okomentoval nasazení Masopusta.

Řada fanoušků kritizovala volbu Masopusta namísto Davida Zimy, který ale podle trenéra Trpišovského do utkání mohl zasáhnout.

„V Turíně byl ve skupině nehrajících hráčů, která trénovala trošku jinak, měla jiný program, takže David se ještě slaďuje s týmem. Jak ale říkám, proti Jablonci mohl nastoupit i on, Vlčák nebo Béřa. Zkrátka jsme se teď rozhodli pro jiné hráče, příště to ale může být zase jinak,“ vysvětlil kouč sešívaných.

Trpišovský o zápase a Jurečkovi…

Z pohledu nestranného diváka se jednalo o naprosto úchvatný fotbal, zejména tedy v prvním poločase, v němž padlo celkem pět gólů. Pro příznivce domácích a trenérský tým Slavie ale už tolik ne. Přece jen, na tři inkasované branky doma Slavia zvyklá není.

„Samozřejmě tři inkasované góly doma, to byl extrém a myslím, že to se stane jednou za sezonu, takhle se to sejde. Je to i samozřejmě tím, že chcete vytvořit tlak, soupeř byl navíc maximálně efektivní a vše vyřešil správně,“ sdělil Trpišovský svůj pohled na věc.

Kouč Slavie nicméně věří, že takové vítězství je pro tým možná lepší než vyhrát v klidu. Podle jeho slov vyzkoušeli spoustu herních atributů, změnili rozestavení a vydali ze sebe maximum. Jestli to však sešívaným pomůže v pohodě odehrát zápas proti Zlínu je otázkou. Nicméně je jasné, že Slavia bude v tomto zápase favoritem. A co Václav Jurečka?

„Z Václava Jurečky mám radost. Trochu se trápil herně, ale je obrovsky silný v pokutovém území, má velkou škálu zakončení. Je pro nás důležitý hráč, odvádí spoustu práce bez míče, ke které přidává góly. Je pro nás jeden z nejdůležitějších hráčů,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: Fortuna liga, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené