Spojte se s námi


Fotbal

Ilves Tampere vs. HJK Helsinky: Preview a tipy na sázení

Zatímco Viktoria Plzeň má před domácí odvetou druhého předkola Ligy mistrů volno, Helsinki o víkendu odpočívat nebudou, čeká je důležité ligové klání. Co od jejich utkání s Tampere čekat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Zatímco Viktoria Plzeň má před domácí odvetou druhého předkola Ligy mistrů volno, Helsinky o víkendu odpočívat nebudou, čeká je důležité ligové klání. Co od jejich utkání s Tampere čekat a na co si vsadit?

Tampere se v posledních týdnech trápí, vyhrálo jediné z posledních čtyř utkání a přišlo o pozici v TOP 5. Na čtvrté AC Oulu přesto ztrácí jen dva body, poháry jsou tedy stále reálné, skoro by se dalo říct až na dosah.

HJK ve středu po dobrém výkonu doma padlo s Plzní 1:2 v rámci druhého předkola Ligy mistrů, v lize drží druhou příčku za prvním KuPS. Na aktuálního lídra soutěže ztrácí tři body a má odehraný zápas navíc.

Domácí táhne Petteri Pennanen, zkušený střední záložník se trefil sedmkrát a dvakrát asistoval. Devatenáctiletý útočník a finský reprezentant do 21 let Kai Meriluoto nasázel osm branek a na jednu přihrál.

V nepřítomnosti nejlepšího střelce se hosté spoléhají na talentovaného Srba Bojana Radulovice, jenž má na kontě šest branek. Santeri Väänänen sice ze středu pole není produktivní, proti Plzni jsme ale viděli, proč je ve dvaceti letech jedním z lídrů týmu, šance začal dostávat až nyní v červenci.

Tampere se trápí v útoku, má ho druhý nejhorší z první tabulkové osmičky ligy, více než jednou navíc skórovalo v jediném z posledních čtyř zápasů.

Naopak obrana HJK v lize šlape, více než jeden gól dostala v jediném z posledních šesti utkání.

S ohledem na dobrý výkon HJK proti favoritovi z Plzně si myslím, že outsidera z Tampere porazí.

Reklama

Oblíbené