Iličič čtyřmi góly sestřelil Valencii a zařídil postup do dalšího kola Ligy mistrů

Fotbalisté Atalanty zvítězili v zápase na půdě Valencie 4:3 a postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Čtyřmi góly o tom rozhodl Josip Iličič, první dva dal z penalt, následně trefil přesně pravý dolní roh a na závěr levou šibenici.

Atalanta
Atalanta

Skóre se měnilo hned ve třetí minutě, ve vápně byl totiž faulován Josip Iličič a sám faulovaný penaltu s přehledem proměnil. V sedmé minutě pálil na druhé straně Soler, mířil však nad.

V deváté minutě parádně střelil Rodrigo, skvělým zákrokem se ale blýskl gólman Atalanty. Ve 21. minutě už se Valencia dočkala, Palomilo nedokázal odpkopnout míč a Gameiro už neměl problém umístit ho do sítě.

Ve 31. minutě to zkusil aktivní Rodrigo, i v této situaci však přestřelil. Ve 41. minutě zařídil Diakhaby už druhou penaltu v tomto zápase, tentokrát po jeho ruce ve vápně. K té se postavil Josip Iličič a střelou k pravé tyči nedal brankáři domácích šanci. Další šance už nepřišla a do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

V 50. minutě výborně vypálil Freuler, jeho dalekonosný pokus orazítkoval břevno. A tak se potvrdilo pravidlo „Nedáš? Dostaneš!“ Torresův centr našel Gameira, jenž už ho hlavou poslal do sítě.

No a v 67. minutě šli domácí poprvé v zápase do vedení. Ferran Torres si naběhl za obranu a následně ladným lobem překonal brankáře Atalanty. V 70. minutě mohl vyrovnat Duvan Zapata, v ložené šanci ho ale vychytal Cillessen.

Hned minutu nato už si kolumbijský hroťák připsal asistenci, po jeho pasu z hranice vápna vypálil Iličič a nádhernou střelou k pravé tyči zkompletoval hattrick. No a v 82. minutě slovinský reprezentant přidal svůj čtvrtý gól, když v 82. minutě zakroutil míč do levé šibenice. To byla poslední vážnější šance zápasu a Atalanta tak po celkovém výsledku 8:4 bez problémů postupuje do čtvrtfinále.