Spojte se s námi

Fotbal

Ibrahimovič slaví 42. narozeniny. Připomeňte si nejlepší hlášky švédského Boha

Je to dnes přesně 42 let, co se v Malmö narodil klučina Zlatan Ibrahimovič. V tu chvíli ještě nikdo netušil, jak moc velkou stopu po sobě ve fotbale zanechá. A to nejen výkony na hřišti, ale i hlášky mimo něj. Připomeňte si ty nejlepší.

Publikováno

dne

Je to dnes přesně 42 let, co se v Malmö narodil klučina Zlatan Ibrahimovič. V tu chvíli ještě nikdo netušil, jak moc velkou stopu po sobě ve fotbale zanechá. A to nejen výkony na hřišti, ale i hlášky mimo něj. Připomeňte si ty nejlepší.

Jedni ho milovali, druzí ho nenáviděli, ale nikomu nebyl Zlatan lhostejný. Sám sebe nazýval fotbalovým Bohem, sebevědomí a velké ego mu nikdy nechybělo. A to ani v útlém věku.

„Když mi bylo 17 let, Arsene Wenger mě chtěl na zkoušku v Arsenalu. Odmítl jsem. Zlatan nedělá konkurzy,“  pronesl, proč nikdy nehrál za Arsenal, i když o něj měli zájem.

V Barceloně se potkal s trenérem Pepem Guardiolou, spolu si do noty ale rozhodně nesedli. „Když začal Guardiola filozofovat, neposlouchal jsem ho. Proč bych měl? Byly to kecy o krvi, potu a slzách, tenhle druh blbostí. Filozofa nepotřebujeme, já a skřítek stačíme na všechno sami.“ 

Naopak s další trenérskou hvězdou, José Mourinhem, měl vynikající vztah. „José je velká hvězda, mám ho rád, je opravdu cool. Když poprvé potkal moji ženu, řekl jí: ‚Heleno, máš jen jeden úkol. Krmit Zlatana, nechat ho spát, udržovat šťastného,“ bavil Ibrahimovič.

Oba slavné trenéry srovnal následovně: „José Mourinho je protikladem Pepa Guardioly. Když Mourinho rozjasní místnost, Guardiola zatáhne závěsy.“ 

„Nemáš koule a před Mourinhem si sereš do kalhot. Ve srovnání s ním nejsi nic,“ opřel se také jednou ostře do katalánského trenéra.

Sám se ale do trenérské řehole nepustí. „Stát se trenérem? Myslím, že raději ne. Během zápasu bych profackoval minimálně dva hráče a dalších osm po utkání.“ 

Po odchodu z Barcelony si také neodpustil rýpnutí do Lionela Messiho. „Nemám čtyři Zlaté míče, ale taky nepotřebuju stoličku, abych si mohl koupit snickers v automatu,“ uvedl na adresu Argentince.

Jednou se Ibrahimovič na hřišti potkal s finským obráncem Sami Hyppiou. Jeho defenzivní kvality zhodnotil tak nějak po svém. „Šel jsem doleva, on šel taky. Šel jsem doprava, on taky. Pak jsem šel znovu doprava a on šel ke stánku s párkama.“

Způsobem sobě vlastním ale odrážel i dotěrné otázky novinářů. Když se jej jednou reportérka zeptala, zda není gay, odpověděl po svém: „Přijď se svojí sestrou do mého domu, pak uvidíš, jestli jsem teplej.“ 

A když se jej jednou novinář dotázal, od čeho má škrábance v obličeji, odpověděl zhruba podobně. „Zeptejte se doma ženy,“ odpověděl s úsměvem ve tváři Zlatan.

Zdroj: ESPN, Givemesport

Reklama

Oblíbené