Spojte se s námi

Fotbal

Hvězdy Rangers FC jsou podepsány pod obrovským fiaskem

Reprezentační povinnosti se týkají hráčů po celém světě. Z Rangers FC se vydalo na reprezentační srazy hned 12 hráčů. Z tohoto osudí hned 3 hráči reprezentují Nigérii, konkrétně se jedná o obránce Baloguna, středopolaře Ariba a rychlonohého Basseyho.

Publikováno

dne

Reprezentační povinnosti se týkají hráčů po celém světě. Z Rangers FC se vydalo na reprezentační srazy hned 12 hráčů. Z tohoto osudí hned 3 hráči reprezentují Nigérii, konkrétně se jedná o obránce Baloguna, středopolaře Ariba a rychlonohého Basseyho. A právě zápas Nigérie dopadl katastrofálně!

Skotský mistr nigerijským hráčům na Twitteru přál mnoho štěstí, i když se tak nějak počítalo s tím, že Nigérie v domácím utkání se Středoafrickou republikou štěstí potřebovat nebude.

Předzápasový kurz na hostující tým byl okolo 30! Zbídačená země proti africkému fotbalovému gigantovi neměla mít šanci, ale ve fotbale se občas dějí zázraky.

Balogun a Aribo nastoupili v základní jedenáctce německého kouče Rohra. Bassey zůstal na lavičce náhradníků a do zápasu nezasáhl.

Utkání nakonec dopadlo tak, že Nigérie kontrolovala míč 67 % herního času. 10x vystřelila, ale z toho ani jednou mezi tři tyče. SAR vystřelil třikrát a z toho dvakrát na branku. Asi se nebudete divit, že poslední střela z 90. minuty skončila za zády Francice Uzoha.

Hráči Rangers FC dle statistik prestižního serveru Grecenote Sports stáli u třetí nejvíce šokující porážky v kvalifikaci na MS 2022. Šance na výhru SARu totiž byla pouhých 7,4 %.

Hned v neděli se hraje odveta na půdě Středoafrické republiky a Eagles (přezdívka fotbalistů Nigérie) včetně hráčů Rangers FC budou mít co dělat, aby tuhle ostudu napravili.

Mimochodem právě Joe Aribo a Calvin Bassey jsou velcí přátelé v Česku velmi nepopulárního Glena Kamary. Takhle si spolu například zatancovali při titulových oslavách.


Zdroje: Rangers FC, Grecenote Live

Reklama

Oblíbené