Spojte se s námi

Fotbal

Hrozivé zprávy pro Itálii! Jeden z nejlepších hráčů dosavadního Eura si přetrhl achillovku, chybět by mohl až rok

Z Apeninského poloostrova se hrnou hrozivé zprávy. Jeden z nejlepších fotbalistů dosavadního průběhu evropského šampionátu Leonardo Spinazzola si přetrhl Achillovu šlachu a chybět bude několik měsíců.

Publikováno

dne

Z Apeninského poloostrova se hrnou hrozivé zprávy. Jeden z nejlepších fotbalistů dosavadního průběhu evropského šampionátu Leonardo Spinazzola si přetrhl Achillovu šlachu a chybět bude několik měsíců, možná celý rok.

Čtyři odehraná utkání, dvě asistence, nejvyšší naměřená rychlost na šampionátu, nejvyšší přesnost centrů z hráčů s minimálně třemi centry i třetí nejčastější driblér na Euru.

Takto zatím probíhal šampionát Leonarda Spinazzoli. 28letého levého obránce, který si společně s rozjetým týmem Itálie šel za velkým úspěchem. On sám si ho však neužije podle představ. Na hřišti se totiž v případných posledních dvou utkáních Eura neobjeví.

A nezůstane to pouze u toho. V 78. minutě utkání s Belgií si totiž hráč AS Řím přivodil zranění, které ho dostane mimo hru na spousty měsíců. Zranění tohoto typu může vyústit až na 12 měsíční absenci na fotbalovém trávníku.

Pro Spinazzolu, který opouštěl trávník v slzách, je to tragická zpráva. Svými výkony si říkal o lepší angažmá a v nejlepších letech 28letý fotbalista vynechá většinu následující sezóny, ne-li celou.

Hezkého gesta se mu dostalo od spoluhráčů, kteří ho podpořili pokřikem v letadle.

O to smutnější zprávou je Spinazzolovo zranění, když se podíváme na jeho kariéru. Tu po celou dobu zpomalovaly zranění. Již od mládežnických kategorií působil v Juventusu, nikdy se však výrazně neprosadil a spíše putoval po hostováních.

Po úspěšné sezóně v Atalantě si ho Juventus rozhodl ponechat na sezónu 2017/18. První měsíce však nehrál, kvůli operaci křížových vazů, kterou absolvoval již v Atalantě. Zpátky do sestavy se pak přes Alexe Sandra nedostal. Tehdy byl dohromady mimo na 152 dní.

Zranění ho neminuly ani v letošní sezóně. Dohromady ho potkaly čtyři a chyběl 72 dní. AS Řím ho tak letos postrádalo na 17 utkání.

Zdroj: Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené