Spojte se s námi


Euro 2024

Hříšníci z Belmonda? Jsou to výborní fotbalisté se srdcem na správném místě, říká Sadílek

Obvykle se po konci reprezentačního srazu pozornost rychle odkloní na klubovou scénu, tentokrát je to jinak. Konec trenérského štábu a s tím související aféra Belmondo je stále živá, nyní do ní přispěl záložník Michal Sadílek.

Publikováno

dne

Obvykle se po konci reprezentačního srazu pozornost rychle odkloní na klubovou scénu, tentokrát je to jinak. Konec trenérského štábu a s tím související aféra Belmondo je stále živá, nyní do ní přispěl záložník Michal Sadílek.

Bylo to spíše zklamání a potvrzení podivné atmosféry kolem české reprezentace, když v neděli dopoledne před klíčovým zápasem kvalifikace Eura začaly na internetu vyskakovat fotky trojice reprezentantů z minulého večera.

Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta si šli zpříjemnit přípravu na zápas, což neplánovaně změnilo zápasové předpoklady Jaroslava Šilhavého. Do sestavy místo nich zařadil Lukáše Masopusta a debutanty Martina Vitíka s Tomášem Chorým.

S odstupem času lze tento tah hodnotit jako úspěšný, protože dvojice debutantů byla možná nejlepší ze všech hráčů na hřišti. To ale nic nemění na tom, že chování reprezentantů hází negativní stín na celý tým.

Zatímco Tomáš Pešír v rozhovoru pro MF Dnes zmínil, že sice chování trojice z určitého úhlu pohled chápe, Michal Sadílek se v podcastu Livesport Daily spoluhráčů přímo zastal.

„My všichni, co jsme v reprezentaci, se bereme jako druhá rodina. Jsme spolu každý den, s některými kluky jsem více v kontaktu než s většinou mé rodiny,“ řekl Sadílek.

Právě Sadílek má spolu s Ladislavem Krejčím nejpevnější pozici v seniorské reprezentaci z výběru Eura u21 2021. V juniorských kategoriích dělal i kapitána, i proto by si pravděpodobně nic podobného návštěvě Belmonda nedovolil.

„Jsou to výborní fotbalisté a lidé se srdcem na správném místě. Nikdy bych je nehodil před smečku vlků a myslím si, že tak to mají i ostatní. I když to, co se stalo, se nemůže stávat,“ pokračoval Sadílek.

Jak to s trojicí hříšníků bude, zůstane pravděpodobně na rozhodnutí nového trenéra reprezentace. Když každopádně bude kterýkoli z nich na hraně nominace, dá se jejich blikanec kdykoli použít jako argument, proč vzít někoho jiného.

Zdroj: Livesport Daily

Reklama

Oblíbené