Hrdina Rashford! Miláček Anglie přiměl Borise Johnsona zajistit jídlo pro hladové děti

Často se říká, že v krizi se nejlépe pozná charakter člověka a útočník Manchesteru United Marcus Rashford se během pandemie koronaviru ukázal ve skvělém světle. V posledních měsících také založil charitu, díky které se podařilo nakrmit 400 tisíc hladových dětí.

zdroj: manutd.com

Dále také spustil kampaň Selfridges, jenž má pomoci bezdomovcům. V neposlední řadě se naučil znakový jazyk, aby se mohl zúčastnit básnické soutěže v neslyšící škole jako porotce.

Ale ten největší počin si schoval na tento týden. Odchovanec akademie Red Devils napsal otevřený dopis nejvýše postaveným členům anglické vlády v čele s Borisem Johnsonem, ve kterém je prosil, aby nerušili letní bezplatné obědy pro sociálně slabší rodiny.

Popisuje v něm také své osobní zkušenosti, když jako malý žil se svojí matkou samoživitelkou a čtyřmi sourozenci. Nezřídka kdy na jídlo prostě neměli a tak malý Marcus musel prosit o jídlo své sousedy a známé. 

Díky těmto zážitkům z dětství se 22letý Angličan rozhodl vzít situaci do svých rukou a začal jednat. Veřejně začal podporovat zajišťování jídla pro děti, které nemají co jíst, na svých sociálních sítích prosil každého kdo může, aby přispěl jakýmkoliv příspěvkem nebo sdílením jeho boje proti tomuto kroku anglické vlády.

Tyto akce měly neuvěřitelný dopad, Rashford doslova pobláznil celou Anglii a tisíce lidí začali přispívat charitám zaměřujícím se na “dětský hlad“. 

Tlak veřejnosti byl tak silný, že britská vláda nakonec otočila a zavázala se platit obědy sociálně slabším rodinám i v průběhu letních prázdnin, což vyjde zhruba na 3,6 miliardy korun. Rodák z Witenshaw se tak svým neúnavným bojem stal miláčkem celé Anglie, která aplauduje jeho hrdinským činům. 

Velice pozitivní reakce se Rashford dočkal například od idola Davida Beckhama, který mu pod příspěvek na Instagramu napsal: „Brilantní a velice silné.. Jdeš příkladem.“

Na Twitteru se k této kauze aktivně vyjadřuje také bývalý skvělý fotbalista Gary Lineker, v jednom jeho příspěvku napsal ve fotbalové hantýrce: „No tak Borisi, můžeš asistovat tomuto skvělému mladému muži ve skórování nejdůležitějšího gólu v jeho životě. Jídlo pro hladové děti by měla být ta nejjednodušší přihrávka, jakou kdy uděláš.”

Sám Marcus se na svém Twitteru ke kauze vyjádřil velice prostě: „Ani nevím co na to říct.. Podívejte se, co můžeme dokázat, když se spojíme, tohle je Anglie 2020.“

Nejmladší anglický reprezentant, který ve svém debutu dokázal skórovat, tak ukázal, že není jen výborný hráč na hřišti, ale přes všechnu slávu a peníze zůstává skromným a pokorným člověkem, který je ochotný pomoci druhým. A to se v dnešní době skutečně velice cení. 

Použité zdroje: theguardian.com, twitter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.