Spojte se s námi


Fotbal

Hrdina Anglie Watkins: Ztratil jsem slova! Ani jsem nechtěl opustit hřiště, chtěl jsem to všechno vstřebat

Anglie je druhým finalistou mistrovství Evropy. V utkání s Nizozemskem sice prohrávala, ale dokázala utkání otočit a slaví postup díky trefě Ollieho Watkinse v závěru. Ten po utkání přiznal, že ztratil veškerá slova.

Publikováno

dne

Anglie je druhým finalistou mistrovství Evropy. V utkání s Nizozemskem sice prohrávala, ale dokázala utkání otočit a slaví postup díky trefě Ollieho Watkinse v závěru. Ten po utkání přiznal, že ztratil veškerá slova.

  • Anglie je druhým finalistou EURA
  • V utkání přitom prohrávala
  • V závěru rozhodl útočník Watkins

Anglie postupuje do finále mistrovství Evropy. Vicemistr ročníku 2020 (2021) bude mít další šanci pokusit se o výhru cenné trofeje, i když dosavadní výkony nejsou zcela optimální.

Nejlepší zápas turnaje odehrála Anglie ve středu, kdy v semifinále vyzvala Nizozemsko. V zápase byla menším favoritem, ale mnozí fanoušci jí nevěřili.

Tým kouče Garetha Southgatea navíc poměrně brzy prohrával po krásné brance Xaviho Simonse, ale ještě do konce poločasu dokázal z penalty srovnat Harry Kane.

Utkání se postupně dostávalo ke svému konci a už to vypadalo na prodloužení, když se k míči dostal osmadvacetiletý útočník Aston Villy Ollie Watkins a přesnou trefou rozhodl.

„Nemám slov! Na konci jsem nechtěl odejít ze hřiště, protože jsem to chtěl všechno vstřebat,“ řekl po výhře Anglie šťastný střelec vítězné trefy.

„Jakmile se Cole Palmer otočil, udělal jsem krok směrem dopředu. Věděl jsem, co přijde. Myslím, že jsem ještě nikdy netrefil balon tak pěkně. Nikdy jsem si nemyslel, že budu hrát na EURO s Anglií, ale tvrdě jsem makal, abych se dostal až sem,“ dodal.

Watkins přitom na turnaji do tohoto momentu odehrál pouze 22 minut proti Dánsku. Nyní se může těšit na finále, které se hraje v neděli. Soupeřem Anglie bude s formou hrající Španělsko.

Zdroj: UEFA EURO 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.