Spojte se s námi


Fortuna liga

Hrál za přední evropské kluby, chtěli ho v Premier League a teď míří zpět do Česka! Fortuna liga se těší na zvučné jméno

Česká fotbalová Fortuna liga se může zřejmě již brzy těšit na návrat jednoho velkého jména. Po letech v zahraničí by se někdejší reprezentační hráč měl vrátit do tuzemské nejvyšší soutěže.

Publikováno

dne

Česká fotbalová Fortuna liga se může zřejmě již brzy těšit na návrat jednoho velkého jména. Po letech v zahraničí by se někdejší reprezentační hráč měl vrátit do tuzemské nejvyšší soutěže.

Filip Novák zřejmě už brzy zamíří do Česka, upsat by se měl Sigmě Olomouc, která má o jeho služby již nějakou dobu eminentní zájem. Nyní to vypadá, že konečně uspěje.

Novák naposledy nastupoval ve Spojených arabských emirátech za tamní Al Džazíru, od té doby je bez angažmá a posledních několik týdnů si hledá nového zaměstnavatele.

33letý někdejší dlouholetý český reprezentant chtěl zůstat v cizině, zatím mu však na stole nepřistála žádná adekvátní nabídka, a tak to vypadá, že se po letech vrátí do České republiky.

Podle informací, které nyní přinesl iSport, by Novák měl přijmout nabídku olomoucké Sigmy, jež se o něj ucházela už v srpnu. Tehdy krajní obránce odmítl s tím, že ještě počká na zahraniční nabídky.

S olomouckým mančaftem v současné době již trénuje, a pokud vše půjde podle plánu, tak již brzy bude představen coby nová velká posila hanáckého celku.

Jak dlouho v Sigmě zůstane? Podle všeho by Novák měl dostat smlouvu platnou do konce letošního ligového ročníku s opcí na následné případné prodloužení kontraktu.

Novák v Česku naposledy hrál v sezoně 2014/2015 za Jablonec. Na severu Čech si udělal dobré jméno a přestoupil do ciziny. Předtím nastupoval ještě za Zlín.

V zahraničí začínal v dánském Midtjyllandu, poté působil v předních tureckých klubech Trabzonsporu a Fenerbahce Istanbul. V roce 2017 byl Novák spojován s přesunem do anglické Premier League, k tomu nakonec nedošlo. Roku 2022 přestoupil do Al Džazíry.

Zdroje: iSport, SK Sigma Olomouc, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené