Spojte se s námi


Chance Liga

Hradec v derby udolal Pardubice, na Spartě se ale bude muset obejít bez vykartovaného Pilaře i Pudhorockého

24. kolo Fortuna ligy nám nabídlo Východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Favoritem byli domácí, kteří svou roli potvrdili a vyhráli 2:0. Za týden se ale na Spartě budou muset obejít bez dvou vykartovaných hráčů.

Publikováno

dne

24. kolo Fortuna ligy nám nabídlo Východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Favoritem byli domácí, kteří svou roli potvrdili a vyhráli 2:0. Za týden se ale na Spartě budou muset obejít bez dvou vykartovaných hráčů.

Nebývalo tomu zvykem, že bychom viděli v první nejvyšší soutěži Východočeské derby. Nyní si jej fanoušci mohou užívat plnými doušky i na nových fotbalových stadionech obou celků.

Hradec i Pardubice hrají o udržení nejvyšší ligy a podle toho se derby odvíjelo. Hrálo se opatrně a první poločas branku nenabídl. V závěru se přitom hosté dožadovali pokutového kopu za ruku Hradce ve vápně, sudí ji ale neodpískal ani po poradě s videem.

Druhý poločas už byl o něco záživnější. Krejčí z přímého kopu našel hlavu stopera Čiháka, který zamířil přesně a poslal Votroky do vedení. V 73. minutě se v Malšovické areně slavilo podruhé.

Vašulín se prodral do vápna a svou střelou nedal Kinskému šanci zareagovat. Hradec Tak mohl slavit cenné vítězství, díky kterému zlomil remízovou kletbu a dostal se na 11. příčku, o skóre před Bohemians. Pardubice zůstávají 13.

Hradec na Spartě bude hrát bez opor

Výhra v derby je pořádně cenná, za týden ale Votroci cestují na Letnou, kde se body nezískávají snadno. V Praze navíc nenastoupí Václav Pilař ani Petr Pudhorocký.

Oba dva se po hodiny hry vykartovali. Pro Pudhorockého to není dobrá zpráva i z toho důvodu, že je odchovancem Sparty a je pro něj rozhodně cenné si na Letné zahrát, i když v dresu soupeře.

I sama Sparta ale může kvůli kartám o některé hráče přijít. Kvůli červené bude chybět Preciado, v případě žluté karty v Plzni poté mohou s Hradcem chybět i Birmančević, Kairinen, Kuchta, Laci, Vindahl či Wiesner.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.