Hráči Walesu byli terčem rasistických urážek! Co na to jejich hlavní trenér?

Českou reprezentaci čeká v úterý třetí utkání kvalifikace na mistrovství světa na půdě Walesu. Trenér domácích Rob Page promluvil o formě českého výběru i o rasistických urážkách na adresu dvou jeho hráčů.

Zdroj: Pixabay

Úvodem Page zařadil českou reprezentaci mezi deset nejlepších zemí na světě, což je skutečně velký kompliment.

„Máme dva velmi těžké soupeře ve skupině, dva týmy, které podle mě patří do top desítky na světě. Češi na mě jednoznačně udělali velký dojem. Doma i venku hrají na vítězství.”

Celý zápas České republiky s Belgií trenér Walesu neviděl, shlédl pouze určité části. Všiml si aktivního presinku a upozornil na kvality Tomáše Součka.

„Viděl jsem určité pasáže jejich zápasu proti Belgii, jakým způsobem hrají. Velmi intenzivně napadají, mají v týmu kvalitu, gólové hráče, obzvlášť Součka. Bude to pro nás velmi těžké a myslím, že by to mohl být i velmi atraktivní zápas.”

Wales zvládl nedělní generálku, přátelské utkání s Mexikem vyhrál 1:0, přestože nastoupil ve výrazně pozměněné sestavě.

„Hráči předvedli skvělý výkon. Jsem pyšný na to, jak to zvládli, i když jsme udělali jedenáct změn. Musíme ale takhle pokračovat, zvlášť po porážce v Belgii. Kvalifikace je stále na začátku, takže se nechceme nechat unést. Ale pokud vyhrajeme, tabulka bude hned vypadat lépe.”

Po zápase s Mexikem se řešily rasistické urážky na adresu obránce Bena Cabanga a útočníka Rabbiho Matonda. Ty na internetu uráželi příznivci Mexika.

„Bavil jsem se s oběma hráči, mají naši plnou podporu. V tuhle chvíli to vyšetřuje policie. Ještě dnes u snídaně jsme s nimi mluvili. Chtěli jsme se ujistit, že je to moc nezasáhlo a budou připraveni na zápas,” uzavřel Page.

Zdroj: Faw Cymru

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Měl bych na UEFA jeden dotaz. Hraje se zde fotbal, a nebo si černí hráči chtějí vyplakávat výhry obviňováním z rasismu? Už jsou s tím opravdu trapní a mělo by se proti nim tvrdě zakročit. Pokud si to někdo neuvědomuje, pak tito černí rasisté totálně rozvrátí sport tak jak ho známe. Každý den jen řvou, obviňují napadají…Toto už není normální. Oni “jedou” jen podle toho co znají doma. Lež, alibismus, podrazy, zákeřnost, násilí. Jestli tomu všechny sportovní organizace velmi rychle neudělají přítrž, tak sbohem sporte. Budeme se hádat a vyhlašovat vítěze po týdnech od skončení závodů či zápasů, od zeleného stolu za účasti soudů, vyšetřovatelů, atd. Fuj. A to vše jen proto, že si je sem pořád taháme.

    • Takoví už jsou černí vesměs – viz naši cikáni. S tím nelze nic dělat, je špatné, když tomu lidé začnou podléhat a myslet si, že je to tak správné. Mně je úplně jedno, kolik černochů byl posláno do otroctví. já jsem tam žádného neposlal. Nemám proč se omlouvat.

  2. To je typicky britské, když nevím kudy kam, začnu brečet, že mi ostatní ubližují. A vzhledem k počtu černejch fotbalistů to jde do řiti. Za jímavé je, že ti co jsou obvińováni, neurážejí své černé kolegy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.