Spojte se s námi


Fotbal

Hráči s nejvíce odehranými zápasy v sezóně: Fernandes zvládl téměř 70 duelů, mezi top 5 i 37letý Modrič

Sezóna je dlouhá, zvlášť, když se váš tým dostane do závěrečných fází evropských pohárů. Kteří hráči odehráli v letošním ročníku nejvíce duelů?

Publikováno

dne

Sezóna je dlouhá, zvlášť, když se váš tým dostane do závěrečných fází evropských pohárů. Kteří hráči odehráli v letošním ročníku nejvíce duelů?

Zbývá odehrát finále Konferenční ligy a finále Ligy mistrů a evropská fotbalová sezóna bude definitivně u konce.

Pro některé už bylo na čase a odjíždějí na zaslouženou dovolenou. Jde zejména o hráče, kteří toho odehráli v sezóně nejvíc. A zvlášt‘ v sezóně, kterou uprostřed přerušilo mistrovství světa v Kataru.

Na prvním místě žebříčku hráčů s nejvíce zápasy v sezóně 2022/23 najdeme Bruna Fernandese. Portugalec byl klíčový muž Manchesteru United a pokud mohl, tak pokaždé nastoupil.

Kvůli kartám zmeškal v Premier League jediný duel, jinak nastoupil do 37 zápasů. 11 duelů přidal v domácích pohárech, dalších 11 v Evropské lize. Devět startů zaznamenal v reprezentaci. Celkově tak odehrál 68 utkání.

Na druhém místě se nachází Lautaro Martínez. Útočník Interu Milán odehrál všech 38 zápasů v Serii A, šest duelů přidal v domácích pohárech, dvanáctkrát nastoupil v Lize mistrů a desetkrát za reprezentaci. Celkem tak nasbíral 66 startů.

Třetí největší počet zápasů má Rodrygo. Celkově v tomto žebříčku najdeme dost hráčů Realu Madrid, kteří se navíc představili na MS Klubů a také španělský Superpohár zabere dva zápasy oproti jednomu v ostatních ligách.

Brazilec naskočil do 34 utkání v La Lize, šest v Copa del Rey, dvou v Superpoháru, 12 v Lize mistrů, dvakrát na MS Klubů a jednou v Superpoháru UEFA. K tomu sedmkrát oblékl žlutý dres reprezentace, celkem tak odehrál 64 zápasů.

64 utkání odehráli tři hráči. Eduardo Camavinga, Bernardo Silva a Luka Modrič. Zvlášť u 37letého fotbalisty je obdivuhodné, že i v takovém věku se dokáže držet na té nejvyšší úrovni.

Hráči s nejvíce zápasy v sezóně 2022/23

68 – Bruno Fernandes (Manchester United, Portugalsko)
66 – Lautaro Martínez (Inter Milán, Argentina)
65 – Rodrygo (Real Madrid, Brazílie)
64 – Luka Modrič (Real Madrid, Chorvatsko), Eduardo Camavinga (Real Madrid, Francie), Bernardo Silva (Manchester City, Portugalsko)
63 – Federico Valverde (Real Madrid, Uruguay), Enzo Fernandez (Chelsea, Argentina), Rodri (Manchester City, Španělsko)
62 – Vinícius (Real Madrid, Brazílie), Dominik Livakovič (Dinamo Záhřeb, Chorvatsko)

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.