Spojte se s námi


Fotbal

Hráč Twente musí do vězení kvůli řízení bez řidičského oprávnění! Klub s ním okamžitě rozvázal smlouvu

Bývalý nizozemský reprezentant a současný fotbalista celku FC Twente má problém. Joshua Brenet byl odsouzen k měsíčnímu vězení poté, co dvakrát řídil bez řidičského oprávnění. Klub s ním již rozvázal smlouvu.

Publikováno

dne

Bývalý nizozemský reprezentant a současný fotbalista celku FC Twente má problém. Joshua Brenet byl odsouzen k měsíčnímu vězení poté, co dvakrát řídil bez řidičského oprávnění. Klub s ním již rozvázal smlouvu.

Třicetiletý Joshua Brenet má za sebou povedenou kariéru. Během ní nastupoval za PSV, Hoffenheim, Vitesse či právě Twente, ve kterém odehrál své poslední utkání 17. března. Další už ale nepřidá.

Zkušený obránce, který v minulosti oblékl dres národního týmu Nizozemska, totiž míří na měsíc do vězení. K tomu byl odsouzen v úterý poté, co opakovaně řídil bez řidičského oprávnění.

K incidentu došlo při kontrolách 10. ledna a poté i 23. ledna. Řidičské oprávnění přitom neměl od 10. prosince roku 2020, kdy byl přistižen při řízení pod vlivem alkoholu.

Tehdy obdržel pokutu ve výši 450 eur a měl absolvovat kurz, ke kterému se nedostavil. Z toho důvodu měl řidičský průkaz neplatný.

Brenet se jednání osobně nezúčastnil, zastoupil jej jeho obhájce. Státní zástupce doporučil 60 hodin veřejně prospěšných prací a týden ve vězení, ale nakonec byl trest vyšší.

„Věděl, že nesmí řídit. Pokud se přesto rozhodne tak učinit, musí čelit trestu. Je to jako když dostanete červenou kartu, ale budete dál hrát fotbal. Tak mi to přijde,“ řekl policejní soudce k nepodmíněnému trestu.

Brenet tedy zamíří na měsíc do vězení a poté si bude muset hledat nové angažmá. V klubu se totiž rozhodli, že s ním vypoví smlouvu. „FC Twente a hráčovi agenti jednají o ukončení kontraktu. Brenet už za Twente hrát nebude,“ oznámil klub.

Zdroj: NL Times, Twente

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.