Spojte se s námi


Fortuna liga

Hotovo! Mladá Boleslav představila vytouženou posilu, která se mihla v Interu Milán či FC Porto

Mladá Boleslav hlásí posilu do ofenzivy, k Vasilu Kušejovi, Júsufu Hilalovi a spol. se přidá další velmi zajímavý útočník. Trenér Marek Kulič se může těšit na zvýšenou produktivitu svého týmu.

Publikováno

dne

Mladá Boleslav hlásí posilu do ofenzivy, k Vasilu Kušejovi, Júsufu Hilalovi a spol. se přidá další velmi zajímavý útočník. Trenér Marek Kulič se může těšit na zvýšenou produktivitu svého týmu.

To, o čem se spekuluje již pár dní, se nakonec opravdu stalo skutečností. Mladá Boleslav získala do svých řad Solomona Johna, křídelníka z druholigové Vlašimi.

Dvaadvacetiletý Nigerijec podepsal se středočeským celkem smlouvu platnou do 30. června 2026. V novém působišti by měl navázat na výborné výkony z Fortuna národní ligy.

Čtyřiadvacet soutěžních utkání, šest vstřelených branek a dvě asistence. To je Johnova bilance z minulé sezony. O mladého Nigerijce se zajímaly i další celky z nejvyšší Fortuna ligy.

John s fotbalem začal v akademii nigerijského klubu Remo Stars, v roce 2019 odešel do druholigového portugalského Feirense. V sezoně 2020/2021 se vydal na hostování do třetiligového mančaftu Leca, také z Portugalska.

Jde o fotbalového světoběžníka, který má za sebou řadu nejrůznějších testů a krátkých hostování v klubech napříč celým světem. Na zkoušce byl například ve slavném italském Interu Milán.

Zkoušel to i v portugalském velkoklubu FC Porto, ve věhlasném brazilském Flamengu, běloruském Dynamu Brest, saúdskoarabském Al-Nahda či v egyptském Pyramidsu.

John bude vítanou posilou pro ofenzivu Mladé Boleslavi, která pod progresivním koučem a někdejším mladoboleslavským ostrostřelcem Markem Kuličem ukazuje velkou sílu a potenciál.

Dravý fotbalový talent nejčastěji nastupuje na pozici levého křídla, zahrát ale dokáže i napravo. Podle webu Transfermarkt je jeho aktuální hodnota na přestupovém trhu dvěstě tisíc eur.

Zdroj: FK Mladá Boleslav

Reklama

Oblíbené