Spojte se s námi


Fotbal

Hořký konec Filipa Nováka ve Spojených arabských emirátech. Klub dal k soudu a nyní čeká na nabídky z ciziny

Hořkou pachuť a ještě dohru bude mít konec obránce Filipa Nováka v Emirátech. I přesto, že byl zdravý, neodehrál za půl roku jediné utkání. Co za tím stálo?

Publikováno

dne

Hořkou pachuť a ještě dohru bude mít konec obránce Filipa Nováka v Emirátech. I přesto, že byl zdravý, neodehrál za půl roku jediné utkání. Co za tím stálo?

V září minulého roku se po skončení angažmá v Turecku jako volný hráč upsal Al Džazíře, tedy klubu ze Spojených arabských emirátů.

Za klub odehrál celkem čtrnáct soutěžních utkání, ale od ledna nedostal jednu jedinou příležitost. Proč? K tomu se prozatím Filip Novák nechce vyjadřovat, neboť vše řeší FIFA, jak prohlásil v rozhovoru pro iSport.

Od začátku roku do konce aktuálního ročníku pouze trénoval a pouze dvakrát se dostal alespoň na lavičku náhradníků. Od února ani to a byl kompletně vynechán ze sestavy.

Nyní je levý obránce bez angažmá a řeší, co bude dál. V České republice ovšem dohrávat kariéru příliš nechce a čeká na nabídky ze zahraničí. Podle jeho slov by se nebránil ani případné exotice.

Nic na tom nemění ani fakt, že ho fanoušci mohli zahlédnout na domácím utkání Sigmy Olomouc proti Karviné, které olomoučtí fotbalisté zvládli a oslavili tak první výhru v aktuálním ročníku.

Jeho návštěva neměla nic společného s případným návratem do Česka. V Olomouci bydlí a to dokonce dvě minuty cesty od Androva stadionu. Sigmu šel pouze podpořit, neboť má v klubu spoustu kamarádů.

Zájem ze strany olomouckého klubu tam ovšem je. Novákovi volal i sportovní ředitel klubu, Ladislav Minář a zjišťoval, zda by o případný návrat k českému fotbalu neměl zájem.

Spojené arabské emiráty byly třetí zemí, ve které český fotbalista působil. Předtím strávil pět let v Turecku, kde působil v klubech Fenerbahce a Trabzonspor. Jeho zahraniční cesta ovšem započala v Dánsku, kde tři roky nastupoval v dresu Midtjyllandu.

Zdroj: iSport, Livesport

Reklama

Oblíbené