Reklama

Hoftych o střídání: Musím myslet na to, aby mě někdo zase neobvinil z rasismu

Sobotní utkání mezi Mladou Boleslaví a Libercem přineslo jednu kuriózní situaci. V 67. minutě debutoval za Severočechy v lize 20letý útočník Adama Diame. Trenér Pavel Hoftych ho ale v 91. minutě znovu vystřídal, což Francouz nesl hodně nelibě. A v pořadu Tiki-Taka v nadsázce uvedl, že musí myslet i na to, aby nebyl obviněn z rasismu.

Zdroj: FC Slovan Liberec

K dvojitému střídaní jednoho hráče měl ale Pavel Hoftych pádný důvod. “Adama by s námi normálně nejel, není ještě dotrénovaný. Jak teď není zvyklý hrát, tak udělal 4 sprinty, byl zatavený a úplně přestal běhat. A potřebovali jsme to udržet, takže jsme tam museli dát někoho, kdo nám pomůže,” vysvětloval trenér Liberce v pořadu Tiki-Taka.

Adama Diame ale střídání nekousal vůbec lehce, po příchodu na lavičku si pomalu ani nechtěl s trenérem plácnout a se slzami v očích si ihned sundával dres.

S ohledem na dění v posledních měsících ale Pavel Hoftych odlehčil situaci. “Po zápase jsem říkal Kamsovi Marovi, aby mu to vysvětlil, že to byl pouze taktický záměr. Aby mě někdo neobvinil z rasismu, nebo něčeho takovýho,” uvedl kouč Slovanu.

“Dneska je v tomhle těžká doba, když bych střídal kluka Čecha, tak je to ok, ale když je to takhle, tak by si vždycky mohl někdo rejpnout,” dodal ještě 53letý trenér, který pro upřímnost nechodí daleko.

Jako jeden z prvních totiž propagoval povolení sportu pro děti, bez zbytečných frází mluví i ve všech svých rozhovorech.

Zdroj: O2 TV Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Hoftychu ,otázka zní ? Proč si ho tam dával? Když vysvětluješ proč si ho střídal! Nechápu ,ale toho kluka ano a ty frajere do toho zamícháš rasismus ,nakopl bych tě do prdele ,obvykle ,takto nemluvím ,ale nedělej z lidí blbce! Nebyla to tvoje chyba? Vystřídat někoho ,abe vzápětí si ho střídal ty si nevěděl v jakém je stavu ,moulo!

    • Andrej, ty joudo, i kdyby to byla chyba, tak ten problém, na který tu trenér poukazuje, tu prostě je. Někdo by to tak mohl pochopit, ani se mu nedivím. Ještě, že si pamatuje jeho jméno a neřekl jako jiný trenér “tamten če..ý kluk vzadu”, když si nemohl vzpomenout. A to je jádro pudla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené