Spojte se s námi


Fortuna liga

HET liga – příprava a změny 2.

Publikováno

dne

K velkým změnám došlo a dojde v pražské Slávii.

SLAVIA PRAHA

Po loňském zisku titulu, ten letošní asi mizí v nenávratnu. Mužstvo nepokračuje již ani v evropských pohárech. Pouze domácí MOL cup může stále získat.

Je to úspěch či neúspěch. Jistě ústup od nejvyššího ligového postavení je pryč, ale nebylo změn a jejich zapojení tolik,  že se to dalo čekat? To je na posouzení. Od expertů, přes fanoušky Slavie, po veřejnost, tedy od kompletních znalců českého fotbalu. A názory jsou různé…

Management Slavie, již v tom mají jasno.

Došlo k výměně trenéra Šilhavého, který s týmem výše uvedené absolvoval a odvedl velký kus práce. Tak konstatoval i nastupující, nový trenér Slávie Trpišovský. Muž s dobrou pověstí,  s velmi náročným herním stylem. Jak bude sedět současnému kádru Slavie ukáže budoucnost.

Změny nastaly a ještě asi nastanou i ve sportovním úseku-vedení klubu. Šéfování se již ujal Jan Nezmar a na další nové síly se čeká. Jistotu by snad měl mít pouze vedoucí mužstva Stanislav Vlček. První posilou je Tomáš Jablonský, který by se měl starat o zahraniční hráče a o mládež.

Často si nový trenér přivede hráče, které zná z bývalého působiště. Může se tak stát i nyní, kdy začínají jednání se stoperem Pokorným (Montpelier) či záložníkem Pavelkou (Kasimpasa), které oba trénoval. K nim se mohou přidat opory Liberce, odkud trenér přichází. Nabízí se Coufal, Kúdela, Potočný možná brankář Kolář.

Ve stávajícím týmu Slavie se jistě neudrží všichni hráči. Na odchodu již jsou Rotaň, Švento a Altintop. Na hostování v Jablonci zůstává Tecl.

Novou posilou je mladý, talentovaný brankář Vantruba, který ale bude nadále hostovat v Trnavě, odkud byl koupen.

Ostatní jména se objeví postupně, měla by být z místních zdrojů, jak prohlásil nový trenér. Z ciziny pouze do základní jedenáctky.

Slávisté po několika dnech přípravy v Česku odlétají za teplem do Španělska na další zocelení. Po dalším týdnu doma vycestují za konečnou přípravou do Dubaje, kde sehrají několik zajímavých přátelských utkání, čeká je Zenit Petrohrad, Brongby Kodaň a Šachťar Doněck.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.