HET liga – jak bylo a jak bude v kostce 13.

Mezi ohroženými celky po podzimní části, s pouhými 14 body, je MFK Karviná. Nejmladší klub mezi ligovými týmy, založen až v roce 2003 (následovník AK Fryštát), hraje nejvyšší soutěž druhou sezónu, po postupu z FNL.

karvina zdroj fkmb.cz
Zdroj: fkmb.cz

MFK KARVINÁ

Již loni měli karvinští starosti s udržením v soutěži, letos se situace opakuje. Mnohé zápasy hráli vyrovnané boje, ale chyběla větší střelecká úspěšnost a mnohdy i štěstí.

V brance se nejčastěji objevoval Berkovec, který přišel na hostování z pražské Slávie a podával kvalitní výkony. V posledních ligových zápasech, po zranění, ho nahradila další posila z Vlašimi Le Giang. Také se představil v dobrém světle a podával velmi spolehlivé výkony.

Oba patřili mezi gólmany k těm s nejvíce zásahy v lize. V záloze je mladý domácí odchovanec Pastonický, který po zranění úspěšně chytá v juniorce.

Nejvíce zápasů v obraně odehrála trojice Hošek, Šisler a Janečka, ten se občas objevoval i ve středové řadě. Na stoperu si odehrál své zkušený Košťál a po svém přestupu nastupoval pravidelně na kraji obrany Čolič, jenž přišel ze Sarajeva. Dalšími, kteří zasáhli do ligových zápasů byli Litschka, hostování z Jablonce a Letič, přestoupil ze Žiliny. Do několika zápasů se zapojil i mladý Vondra, hostuje ze Sparty.

Eric Ramírez zdroj fkmb.cz
Zdroj: fkmb.cz

Příliš mnoho nových hráčů, aby obrana byla kompaktní a sehraná. Na jaro se snad podaří o stmelení.

Také záložní složení se velice často měnilo a hledala se ta správná sestava.

Většinu zápasů odehráli velký talent Panák, který se objevoval i v útočné vazbě a dával góly, velmi dobrý autor gólových přihrávek i nejlepší střelec Karviné, s pěti brankami, Budinský, další aktivní koncový hráč Kalabiška, nebo rychlý Moravec. Ten občas vypomohl i na kraji obrany. V mužstvu má své místo i spolehlivý bojovník Eisman či Štepanovský, využitelný na více postech. Do ligových zápasů se zapojili i mladíci Weber a Smrž.

Zajímavostí je, že záložní formace byla gólově úspěšnější než parta útočníků. Mezi těmi měl být střeleckou oporou zkušený útočník Wagner. Pouze tři branky ale byly zklamáním. V útoku se objevil i Venezuelan Ramirez, ale s týmem se zatím spíše seznamuje. Dobrými výkony se prezentoval mladý útočník Lingr a je do budoucna příslibem. Zkušenosti zatím jen sbírá další mladík Pucher.

Škoda mnoha neproměněných gólových příležitostí, mohlo být více bodů.

Ke konci podzimní části došlo v výměně trenéra Webera, který však pro tým odevzdal mnoho dobrého, spoustu svého fotbalového “kumštu”, znalostí a odvedl velice kvalitní práci. Vystřídal ho sportovní ředitel, bývalý úspěšný reprezentant, Lubomír Vlk. Pro letní část a snad i déle se však hledá nový trenér. V hledáčku je více jmen, brzy se uvidí, kdo se pustí s týmem do záchranářských prací.

Mužstvo hraje své zápasy na menším, ale útulném Městském stadionu, kam je chodí pravidelně podpořit spousta věrných fanoušků. Všichni kolem klubu věří, že se ligovou účast podaří udržet, i se zlepšenými výkony v jarní části.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.