Hertha s Daridou v sestavě ovládla berlínské derby výhrou 4:0

Fotbalisté Herthy Berlín navázali na výhru 3:0 proti Hoffenheimu ještě vyšším výsledkem, v derby porazili Union 4:0. V základní sestavě se opět objevil i český reprezentant Vladimír Darida.

Zdroj: herthabsc.de

První šanci si vypracoval hostující Bülter, jeho pokus ale zablokovala soupeřova obrana. Ten samý hráč hlavičkoval v minutě čtrnácté, tentokrát přestřelil. Hertha poprvé zahrozila v 18. minutě, Lukebakio však v tutové šanci trefil jen brankáře.

Domácí od té doby začali kousat a další velikou příležitost si vytvořili ve 27. minutě, Cunha ale místo rány pod břevno zakončoval patou a brankář Gikiewicz neměl problém ji vyrazit.

Ve 38. minutě znovu nezklamal brankář Unionu, když si poradil s přízemní střelou Cunhy. Ve 44. minutě ještě zajímavě pálil z přímého kopu hostující Andrich, gólem to ale neskončilo a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Hned v 51. minutě šla Hertha do vedení, na centr si naskočil Ibiševič a nedal brankáři hostí šanci. O pouhou minutu později už to bylo 2:0, Ibiševič vysunul Lukebakia, jenž obešel brankáře a zakončením z úhlu zdvojnásobil vedení.

Třetí gól dali domácí v 60. minutě, Ibiševič sklepl míč na Cunhu a ten ho uklidil přízemní střelou k pravé tyči. Hertha byla jasně aktivnější a z každé vážnější šance dávala góly, v 77. minutě se po rohovém kopu hlavou prosadil také Boyata.

V závěru už si domácí vypracovali jen malé šance, z nichž již gól nedali, s konečným výsledkem 4:0 mohli být však absolutně spokojeni. Po prvních dvou zápasech obnoveného ročníku má Hertha dvě výhry a skóre 7:0.

Použité zdroje: Digi sport