Hertha má nového kouče! Dárdaie nahrazuje další bývalý hráč berlínského klubu

Do role nového kouče Herthy Berlín byl pasován Ante Čović, který v klubu či jeho rezervě strávil jedenáct let jako hráč. Navíc je narozený v Berlíně a jedná se tak o jeho srdcovou záležitost. Ve svých 43 letech se tak dočká prvního působení u seniorského mužstva na nejvyšší úrovni, doposud trénoval berlínskou mládež a rezervní tým. Na lavičku Herthy usedne od nové sezony.

Po konci fotbalové kariéry v roce 2011 začínal Čović jakožto trenér mládeže do 15 let. V roce 2013 přišel přesun na trenérskou lavici rezervního týmu a nyní byl jmenován do role hlavního kouče prvního mužstva Herthy Berlín. Úctyhodný posun, za nímž stála hromada trpělivosti, práce a především obětavosti a lásky vůči klubu.

„Opět jsme vytáhli z řad dalšího vlastního trenéra. Ante Čović ztělesňuje vášeň Herthy a jsme si jisti, že to přenese na tým. Od začátku jsme chtěli, aby nový trenér měl Herthu jako součást svého DNA. Čović splňoval tento požadavek více než jakýkoliv jiný kandidát.”

“Zná naše mladé hráče, posouval je na vyšší úrovně, formoval je a připravoval na profesionální fotbal. Teď je využije v Bundeslize,“ komentoval rozhodnutí přijmout do role hlavního kouče Čoviče sportovní ředitel klubu Michael Preetz.

Radost samozřejmě Čović neskrýval. Ani touhu uspět. „Pro mě jakožto berlínského rodáka, který u Herthy strávil roky jako hráč i jako trenér, je to splnění dětského snu.”

“Zažil jsem fanoušky Herthy jako hráč a těším se, až je zažiji i v roli trenéra. Více vzrušující pro mě začátek příští sezony být nemohl,“ vyjádřil se ke svému povýšení do role novopečeného trenéra berlínského klubu Čović.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.

Revoluce v evropských pohárech díky koronaviru? UEFA připouští změnu formátu vyřazovacích bojů!

Koronavirus poznamenal celý svět. Dotklo se to pochopitelně i toho fotbalového. Nicméně snaha o to, aby se fotbalové soutěže dohrály, přinesla zajímavé inovace a zdá se, že některé z nich by se mohly stát pravidelnou součástí evropských pohárů.

Skvělé gesto nové posily Kladivářů – část finančního bonusu pošle 100 zaměstnancům svého bývalého klubu

Alžírský útočník Said Benrahma se v poslední den přestupového okna přesunul do nového týmu. Se svým bývalým klubem se však rozloučil jinak, než bývá zvykem.