Hertha Berlín má nového investora. Má v plánu z celku vybudovat velkoklub hodný hlavního města v Německu

Hertha Berlín patří k tradičním německým celkům. Je vlastně nejstarším německým klubem vůbec. Za to může i fakt, že sídlí v hlavním městě Německa. Jenže se nedá říci, že by patřila mezi ty nejlepší v Bundeslize. To se nyní má začít měnit. Do hry vstoupil nový investor, který chce do týmu investovat a chce z něj učinit velkoklub z hlavního po vzoru Realu a Atlética Madrid či celků z Londýna.

Žádné hlavní město na světě, s výjimkou Ankary, na tom není ve svých nejvyšších fotbalových soutěžích v počtech titulů hůře než Berlín. Samozřejmě za to nemůže pouze Hertha, koneckonců jsou mimo ni v Berlíně další tři týmy. Každopádně by se tato skutečnost mohla začít postupně měnit. Právě díky největšímu z berlínských celků.

Klub nejspíše čeká nová éra. Odešel trenér Pál Dardai, před sedmi měsíci odešel investor v podobě fondu KKR, přičemž koupě jeho podílu stála Herthu 71 milionů eur a nyní se konečně podařilo sehnat investora nového, na čemž navíc Blau-Weiß vydělají.

Ve čtvrtek berlínský klub oznámil partnerskou dohodu s firmou Tennor, jenž patří podnikateli Larsu Windhorstovi. Ten aktuálně díky dohodě vlastní 37,5 % klubu, což jej stálo 125 milionů eur. Příští rok by se jeho podíl v klubu měl rozrůst na konečných 49,9 % (díky pravidlu 50+1, které zakazuje kterémukoliv z vlastníků mít vyšší než 50% podíl), přičemž částka za tento podíl akcií nebyla zveřejněna.

Windhorst chce do klubu vlít nejen novou krev, ale také investice. Je totiž velice ambiciózní a to by mohlo učinit Bundesligu opět o něco vzrušující a zajímavější. Jak již bylo zmíněno, rád by z Herthy udělal velkoklub, který bude chloubou hlavního města Německa. Příklad si bere z Atlética či Realu Madrid, ale také z londýnských klubů, mezi něž patří Arsenal, Chelsea či Tottenham.

Embed from Getty Images

„Tato spolupráce je správnou cestou pro náš klub a jsme si jisti, že neustálá tvrdá práce bude stále zvyšovat naše šance v každé soutěži,“ prohlásil sportovní ředitel Herthy Michael Preetz.

Pozitivně spolupráci vidí i prezident klubu Werner Gegenbauer: „Toto partnerství je výsledkem vývoje, který děláme. Vždy se snažíme zajistit, aby měl klub solidní finanční základ pro práci v budoucnu. Toto úsilí a také zachování naší klubové kultury se promítá do tohoto nového partnerství.“

Proč si investor vybral právě Herthu? „Stabilní čísla a působivá manažerská práce Herthy nás přesvědčila, abychom vstoupili do tohoto partnerství. Vidíme to jako dlouhodobou a slibnou dohodu. Pro mě osobně je velkým potěšením přispět k ekonomické budoucnosti tohoto velkého klubu v Berlíně,“ odůvodnil svůj investiční vstup do klubu Windhorst.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Cristiano, to nestačí! FAČR neuznává Ronaldův rekord, přišla s novým číslem Bicanových gólů

Tato zpráva včera obletěla celý svět. Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 760. gól a stal se nejlepším střelcem v historii fotbalu. Překonal tak rekord legendárního Josefa Bicana, který měl nastřílet 759 branek. S tímto údajem však nesouhlasí FAČR, ten se proti Ronaldově překonání rekordu brání.

Co může za krizi Realu Madrid? Hráči bez motivace, absence systému, bezgólový útok a “tlouštíci” z formy

Tahle sezona může patřit k těm nejčernějším v historii Bílého baletu. Pár sezón bez žádné trofeje už Real zažil, ovšem takhle bezradné výkony nepodával nikdy. Všemu nasadilo třešničku ostudné vyřazení od třetiligového Alcoyana.

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.