Spojte se s námi


Fotbal

Henry, Bergkamp… Kdo všechno patří mezi top 5 hráčů historie Arsenalu?

Severolondýnským klubem prošlo nespočet kvalitních fotbalistů. Některá jména se však vryla do srdcí fanoušků Arsenalu navždy. Kterých pět borců patří k vůbec těm největším ikonám?

Publikováno

dne

Severolondýnským klubem prošlo nespočet kvalitních fotbalistů. Některá jména se však vryla do srdcí fanoušků Arsenalu navždy. Kterých pět borců patří k vůbec těm největším ikonám?

Thierry_Henry_Autor joshjdss – Arsenal U19s Vs Olympiacos, CC BY 2.0
Zdroj: Joshjdss | CC BY 2.0

5. místoPatrick Vieira

Francouzský rváč, bojovník a lídr strávil v kádru Gunners 9 let. S týmem vyhrál třikrát ligový titul i anglický Superpohár. Mimo to se dočkal i úspěchu na evropské scéně, se svými spoluhráči zvedl nad hlavu triumf pro vítěze Poháru UEFA.

„Tento tým si budete pamatovat navždy,“ prohlásil Vieira po zisku ligového titulu v sezoně 2003/04. Po právu získal tento tým přezdívku The Invincibles (Neporazitelní), v ligovém ročníku neutrpěl ani jednu ligovou porážku.

4. místo – Ian Wright

Za své sedmileté působení na Highbury nastoupil do 288 zápasů, během kterých vstřelil 185 branek. Boss Arséne Wenger na tohoto anglického zabijáka spoléhal v těch nejdůležitějších momentech.

S Arsenalem se dočkal jednoho ligového titulu, a to v sezoně 1997/98. Gunners tehdy sebrali první místo odvěkému rivalovi z Manchesteru United o pouhý jeden bod.

3. místo – Tony Adams

Celou kariéru strávil v jednom klubu – v Arsenalu. Pro Tonyho Adamse se jednalo o srdcovou záležitost. Se severolondýnským celkem získal všechny možné trofeje, tedy až na Ligu mistrů.

Bývalý stoper byl čtrnáct let kapitánem Gunners, vysloužil si přezdívku Mr. Arsenal. Skála v defenzivě se pyšnila i výbornou technikou. Moc branek sice nenastřílel, zato když se trefil, měla tato trefa cenu zlata.

Fanoušci ho milovali, on miloval je. Dokonce byl jmenován i kapitánem národního týmu, pásku mu však kvůli alkoholu byla odebrána. V kádru Arsenalu ho však opět dal do kupy trenér Wenger.

2. místo – Dennis Bergkamp

Jedenáct let bavil fanoušky svými góly i technickými kousky. Sám se postaral o 120 přesných zásahů. V roce 2002 se postaral o historicky nejkrásnější klubový gól. Tedy aspoň podle hlasování fanoušků.

Psal se druhý březen roku 2002, Bergkamp se krásně otočil kolem bránícího hráče Newcastlu a míč poslal pravou nohou kolem vybíhajícího brankáře. Gunners tento duel vyhráli poměrem 2:0.

Zdroj: YouTube.com

1. místo – Thierry Henry

První příčka nemůže patřit nikomu jinému než legendárnímu Francouzovi. S 228 brankami je historicky nejlepším střelcem klubu. Do týmu si ho přivedl Wenger jako neznámého mladíka a stal se z něj jeden z nejlepších útočníků, co kdy po anglických trávnících pobíhali.

Byl také u finálového utkání Ligy mistrů v sezoně 2005/06 s Barcelonou, zápas však nedopadl podle představ příznivců tohoto celku.

Arsenal mu zůstal v srdci i po odchodu v létě roku 2007 do španělské Barcelony. V zimě 2012 se do Londýna vrátil na měsíční hostování, během kterého se dokázal gólově prosadit hned třikrát.

Zdroj: Arsenal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.